رویداد «مروری بر فیلم‌های کامران حیدری» در نیویورک برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آثار «کامران حیدری» در رویدادی در شهر نیویورک آمریکا به نمایش در خواهد آمد.

 فیلم‌های «من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم»، «دینگومارو»، «علی آقا» و «وا کَس چه» از ساخته‌های این فیلمساز جوان از ابتدای ماه آینده‌ی میلادی به مدت یک ماه در نیویورک بر روی پرده خواهند رفت.

 فیلم مستند «وا کَس چه»، آخرین ساخته‌ی این کارگردان که درباره‌ی ابراهیم منصفی شاعر و ترانه‌سرای هرمزگانی است نیز در این رویداد برای تماشاگران نیویورکی به نمایش در خواهد آمد.

«استیون اریکسون» منتقد وبسایت‌هایی چون «راجر ایبرت» از برگزار کنندگان این رویداد است.

اریکسون در مقاله‌ای که درباره‌ی آثارحیدری نوشته است: فیلم «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» را ادامه‌ی فیلمسازی سنتی در ایران می‌دانم که انعکاس دهنده‌ی فیلم‌هایی با موضوع فیلمسازی و کارگردانی همچون فیلم‌های «کلوزآپ» و «زیر درختان زیتون» ساخته «عباس کیارستمی» است.

این منتقد تفاوت «من نگهدار جمالی، وسترن می‌سازم» با این فیلم‌ها را در نقش‌آفرینی بسیار کم و مستند باقی ماندنِ اثر کامران حیدری می‌داند.

به گزارش موج، سینمای «اسپکتکل تیاتر»، از سالن‌های سینمای مستقل و هنری نیویورک است که مروری بر آثار کامران حیدری در آن برگزار خواهد شد. این سینما به نمایش فیلم‌های تحسین‌ شده‌ی بین‌المللی می‌پردازد. کامران حیدری، مستندساز و عکاس ساکن شیراز است که آثارش پیش از این نیز حضوری موفق در نمایش‌های جهانی داشته‌اند.