موج
کدخبر : ۲۷۰۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270229

در پشت درهای بسته شورای شهر چه گذشت؛

یک عضو شورای شهر گفت: متأسفانه باگذشت سه روز علی‌رغم این‌که جلسه غیرعلنی بود شهردار بندرعباس در جلسه حاضر شد و نظر برخی از اعضای شورای شهر متأسفانه در حضور شهردار تغییر کرد و رای خود را پس گرفتند.

«اسماعیل بواشه» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان در خصوص تیم فوتبال شهرداری بندرعباس، اظهار داشت: علی‌رغم هزینه‌های گزاف 5 میلیارد تومانی ظرف چند سال اخیر، متأسفانه تیم فوتبال شهرداری بندرعباس نتوانسته نتیجه‌ی قابل قبولی به دست بیاورد.

وی با اشاره به دغدغه‌ی مردم بندرعباس گفت: مردم انتظار دارند این تیم بتواند نتایج مطلوبی کسب کند به‌نحوی‌که به توسعه‌ی ورزش (خصوصاً فوتبال) در این منطقه کمک کند.

اسماعیل بواشه عضو شورای شهر بندرعباس

پیشنهاد حذف بودجه تیم فوتبال شهرداری بندرعباس

این عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه در بودجه‌ی سال 98 مبلغ 4 میلیارد و 900 میلیون برای این تیم فوتبال در نظر گرفته‌شده، ادامه داد: با توجه به مواردی که وجود داشت (ازجمله عدم بومی‌گرایی و نتیجه‌گیری این تیم) در جلسه‌ی بودجه با دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس پیشنهاد حذف بودجه‌ی تیم فوتبال شهرداری بندرعباس را دادیم.

بواشه اضافه کرد: پیشنهاد دادیم که در ازای حذف این بودجه، مدرسه‌ی فوتبال شهرداری بندرعباس توسعه داده شود. با توجه به اینکه در حال حاضر 200 نفر تحت پوشش این مدرسه هستند؛ بر اساس این پیشنهاد و در راستای عدالت همگانی 5 نقطه مختلف در شهر بندرعباس مشخص شده و به‌صورت رایگان یا نصف قیمت در این محل‌ها به آموزش فوتبال پرداخته می‌شود که این موضوع می‌تواند به توسعه‌ی ورزش فوتبال کمک کند.

وی با اشاره به نبود سالن‌های ورزشی برای استفاده‌ی بانوان گفت: با توجه به مشکل نبود سالن‌های ورزشی برای بانوان پیشنهاد دوم ما در ازای حذف بودجه تیم فوتبال شهرداری بندرعباس احداث سالن‌های ورزشی (حداقل هرسال یک سالن) در محله‌های آسیب‌پذیر است.

خزانه دار شورای اسلامی شهر بندرعباس بابیان اینکه وظیفه‌ی شهرداری تیم داری حرفه‌ای نیست بلکه وظیفه ایجاد زیرساخت برای ورزش همگانی را بر عهده دارد، گفت: پیشنهاد سوم، سرمایه‌گذاری روی استعدادهای نوجوانان و نونهالان تیم فوتبال شهرداری است؛ و گرچه وظیفه‌ی شهرداری تیم داری حرفه‌ای نیست؛ اما این نیروها می‌توانند در بزرگ‌سالی در تیم فوتبال شهرداری بندرعباس بازی کنند.

بواشه بابیان اینکه من با ورزش خصوصاً فوتبال مخالف نیستم بلکه با روش تیم داری شهرداری مشکل‌دارم، گفت: با توجه به اینکه شهرداری در لیگ دسته دوم بازی می‌کند و ما بازیکنان بومی توانایی در سطح لیگ دسته دوم داریم انتظار این بود که حداقل 70 درصد تیم فوتبال شهرداری از نیروهای ماندگار تشکیل شود.

خزانه دار شورای اسلامی شهر بندرعباس

موافقانی که مخالف شدند

وی بابیان اینکه این پیشنهاد‌ها در دستور کار جلسه‌ی بررسی بودجه قرار گرفت و در خصوص آن رأی‌گیری شد، گفت: از 11 عضو شورا در آن جلسه 9 نفر به حذف بودجه‌ی تیم فوتبال شهرداری بندرعباس رأی مثبت دادند.

این عضو شورای شهر بندرعباس گفت: متأسفانه باگذشت سه روز علی‌رغم این‌که جلسه غیرعلنی بود شهردار بندرعباس در جلسه حاضر شد و نظر برخی از اعضای شورای شهر متأسفانه در حضور شهردار تغییر کرد و رأی خود را پس گرفتند.

بواشه بابیان اینکه کسانی که موافق حذف بودجه این تیم بودند با چرخشی 180 درجه در موافقت با تخصیص بودجه به تیم فوتبال شهرداری بندرعباس حرف زدند، گفت: متأسفانه برخی از دوستان حتی برای رأی خود نیز احترام قائل نشدند و بنده و خانم جراره آن جلسه را به اعتراض ترک کردیم.

خزانه دار شورای اسلامی شهر بندرعباس در پایان با بیان اینکه در حال حاضر حتی سرپرست تیم فوتبال شهرداری غیربومی است، گفت: مردم آگاه باشند که ما در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام دادیم اما متاسفانه به نتیجه نرسید؛ با این شیوه‌ی تیم داری نمی‌توانیم به‌جایی برسیم.

به گزارش موج، شهرداری بندرعباس در این فصل مبلع 5 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه کرده است.

 

 

 

  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها