با حضورمدیرکل امورشهری و شوراها استانداری مخزن ۲هزارمترمکعبی خط انتقال و ایستگاه پمپاژ قهجاورستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با در مدار قرار گرفتن ایستگاه پمپاژ  و مخزن ۲ هزار متر مکعبی قهجاورستان آب شرب مشترکین با فشار یکسان به صورت پایدار تامین می شود.

ناصر اکبری افزود: با اجرای این پروژه دو ایستگاه پمپاژ قهجاورستان که به صورت مستقیم از خط انتقال ۱۵۰ میلیمتری شهرک بهار و خط 2۰۰ قهجاورستان آب را در مدار بهره برداری قرار می دادند، حذف شدند.

وی تصریح کرد: هم اکنون آب شرب قجهاورستان از شیرخانه پایگاه هشتم شکاری از طریق ۶ کیلومتر خط انتقال وارد مخزن ۲ هزار مترمکعبی می شود و سپس با فشار یکسان در ایستگاه پمپاژ بین مشترکین توزیع می شود.

افتتاح در قهجاورستان

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: مسکن مهر در بالادست شهر قرار دارد که تا قبل از اجرایی این پروژه بعضا با افت فشار و قطعی آب در مواقع پیک مصرف مواجه بودند که این مشکل رفع شد.

اکبری به چگونگی توزیع عادلانه آب پرداخت و بیان کرد:در ابتدای سال آینده با استقرار سیستم تله متری و تله کنترل درتاسیسات آبرسانی این منطقه آب با عادلانه میان بیش از ۳ هزار و۳۰۰ مشترک در قهجاورستان توزیع می شود.

وی اعلام کرد: اجرای این پروژه  باهزینه ای بالغ بر ۲ میلیازد و ۲٨۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گرفت.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اجرای شبکه فاضلاب درشهر قهجاورستان گفت: برآورد گردید اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه به بیش از ۴۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است بر این اساس باید با  سرمایه گذاری بخش خصوصی این پروژه عملیاتی شود.