موج

فردابا حضور وزیر کشور؛

استاندار هرمزگان از افتتاح مرحله‌ی نخست طرح ساماندهی خط ساحلی جزیره هرمز با حضور وزیر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در نشست بررسی سند تحول و طرح‌های توسعه جزیره هرمز از افتتاح مرحله‌ی  نخست طرح ساماندهی خط ساحلی جزیره هرمز با حضور وزیر کشور خبر داد و افزود: برای این طرح در حد فاصل بندر هرمز تا پشت قلعه پرتغالی‌ها ۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این طرح شامل سنگفرش، مبلمان شهری، نورپردازی و ایجاد فضای سبز و امکانات مناسب برای گردشگران است، افزود: مرحله ی نخست این طرح فردا (پنجشنبه 23 اسفندماه) با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور، به بهره برداری می‌رشد.

استاندار هرمزگان همچنین از افتتاح هتل سه ستاره هرمز با ظرفیت ۶۰ مسافر خبر داد و افزود: برای ساخت این هتل که فردا به دست وزیر کشور افتتاح می شود ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

گفتنی است که اعتبار این طرح‌ها از منابع استانداری و ستاد اجرایی فرمان امام تامین شده است.

بازدید از طرح‌های توسعه‌ای و گردشگری جزیره هرمز از دیگر برنامه‌های وزیر کشور در سفر به هرمزگان است.

همتی با اشاره به اینکه طرح‌های توسعه‌ای جزیره هرمز با همکاری بنیاد برکت در حال اجراست، گفت: ساخت بازارچه محلی، توسعه زیباسازی ساحل به سمت شرق جزیره هرمز، ساخت مجتمع فرهنگی، تعویض لوله‌های فرسوده آب، سنگفرش کوچه‌ها و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در دستور کار است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گردشگری و صیادی محور توسعه جزیره هرمز است، گفت: مجوز‌های جدیدی برای صیادان جزیره هرمزگرفته شده که شماری از این مجوز‌ها به صورت نمادین با حضور وزیر کشور به صیادان اعطا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جزیره هرمز به عنوان جزیره سبز در کشور معرفی شده افزود: تنها خودرو‌های برقی و سه چرخه‌ها می‌توانند در این جزیره رفت و آمد کنند.

همتی در پایان بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی تاکید کرد.

دادستان بندرعباس نیز در این نشست افزود: با الحاق جزیره هرمز به بندرعباس از این پس مسائل حقوقی و کیفری مردم هرمز در بندرعباس رسیدگی می‌شود.

«ابوالفتح ابوالهادی» در پایان از  پیگیری ها جهت استقرار نماینده دادگستری در جزیره هرمز خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها