موج
کدخبر : ۲۶۹۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269229

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل از تردد روزانه 3300 مسافر از پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی امروز در جلسه ستاد نوروزی اداره کل راهداری با بیان اینکه روزانه ۳۳۰۰ مسافر از طریق پایانه مرزی بیله سوار جابه جا می شوند، افزود: در ایام پیک سفر و نوروز این رقم تا ۸ هزار مسافر نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه طرح ستاد نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۷ فروردین ماه سال آینده خواهد بود، افزود: در بخش حمل و نقل داخلی مسافر از ۱۲ اسفند ماه پیش فروش اینترنتی بلیط آغاز شده و همزمان ایام و مسیرهای پرتردد شناسایی می شود.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل از آماده باش زیرساخت های راهداری و ناوگان حمل و نقل عمومی جهت استقبال و خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و اظهار کرد: مطابق شیوه نامه ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فعالیت های اداره کل جهت استقبال از مسافران آغاز شده است.

رحمتی به ضرورت اطلاع رسانی سرویس های VIP اشاره کرد و افزود: نظارت و بازرسی در خصوص رعایت قیمت بلیط ها و فعالیت شرکت های مسافربری لحظه به لحظه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه صدور مجوز سرویس دربستی اتوبوس در این ایام خاص به اداره کل واگذار شده است، ادامه داد: به کار گیری ناوگان عمومی فاقد شرایط نیز ممنوع است و بر سطح خدمات نظارت جامع داریم.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل خواستار رسیدگی به فعالیت دفاتر و ثبت اطلاعات مدیران فنی شد و افزود: همچنین بازرسی از مساجد و نمازخانه های بین راهی نیز هم در گشت های اختصاصی اداره کل و هم توسط گشت های مشترک با سایر ادارات آغاز شده است.

رحمتی به ضرورت فعالیت مستمر تمامی کارکنان جهت کاهش تصادفات شد و افزود: هر کجا برنامه های آموزشی اجرا شده شاهد کاهش تصادفات بودیم.

وی خواستار حضور روسای ادارات در صحنه تصادفات رانندگی شد  و گفت: در بیشتر مواقع تصادفات مربوط به وضعیت جاده و نه شرایط نگه داری آن است و لازم است در خصوص کاهش تصادفات تمامی دستگاه ها مشارکت داشته باشند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل در خصوص امکانات راهداری در جاده ها افزود: ۹ راهدارخانه ثابت و ۳ راهدادخانه سیار به مسافران و گردشگران خدمات ارائه خواهند کرد.

رحمتی به آماده باش ۲۵۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با ۴۵۹ نیروی راهدار اشاره کرد و گفت: این تعداد در قالب ۱۲۰ اکیپ خدمات به مسافران ارائه می کنند.

وی از اختصاص مناسب ترین اتوبوس ها به کاروان های راهیان نور خبر داد و تاکید کرد: تمهیدات لازم برای کاروان های راهیان نور پیش بینی شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راههای استان اردبیل به تعطیلی فعالیت های عمرانی در سطح و حریم راه ها از ۲۵ اسفند ماه امسال تا ۲۰ فروردین ماه سال آینده اشاره کرد و افزود: همچنین از فعالیت دستفروشان در حریم راه ها ممانعت خواهد شد.

رحمتی تصریح کرد: به منظور استقبال شایسته از مسافران زیبا سازی و بهسازی جاده ها در دستور کار بوده و از ظرفیت بیلبوردها جهت اطلاع رسانی استفاده خواهد شد.

وی دپوی شن و نمک به میزان لازم، مرمت تابلوهای اطلاع رسانی، اصلاح خط کشی ها، رنگ آمیزی جداول، اطلاع رسانی در جاده ها، جمع آوری و حذف تابلوهای اضافی و مرمت و نصب گاردیل ها نیز عملیاتی خواهد شد.

عضو شورای اداری استان اردبیل از بازبینی چراغ ها و روشنایی سطح جاده خبر داد و اضافه کرد: راه اندازی کمپ های نوروزی به صورت مشترک با سازمان های امدادی عملیاتی می شود.

رحمتی گفت: استفاده از لباس های متحدالشکل راهداری و چیدمان مناسب تجهیزات راهداری به ویژه با استقرار در محورهای کوهستانی مورد تاکید است‌.

وی به استفاده از تمامی ظرفیت گشت های راهداری اشاره کرد و افزود: به مانند فصل زمستان خدمات راهداری در ایام تعطیلات نوروزی تداوم خواهد داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها