موج
کدخبر : ۲۶۸۲۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268232

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در چند سال اخیر با اصلاح و بازسازی خطوط اصلی انتقال آب طرح آبرسانی اصفهان مانع از هدر رفت بیش از 700 لیترآب در چرخه توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ناصر اکبری با بیان اینکه شناسایی و مهار نشتی خطوط انتقال و شبکه های آبرسانی نقش موثری در تامین پایدار آب شرب مشترکین دارند اعلام کرد: در سال 95 نشتی  بیش از 12 هزار و400 انشعاب ،در سال96 بیش از 16 هزار و 100 انشعاب و در 9 ماهه سال جاری بیش از 6 هزارو 100 انشعاب آب در سطح استان شناسایی و مهار شدند.

وی به نشت یابی شبکه های توزیع آب در سطح استان پرداخت و اظهار داشت: در سال 95 بیش از  مورد 109نشتی شبکه ،در سال 96 بیش از 198 مورد نشتی و در 9 ماهه سال جاری نشتی بیش از 136 شبکه توزیع آب شناسایی و از هدر رفت آب در این شبکه ها  جلوگیری بعمل آمد.

معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان با بیان  اینکه بمنظور کاهش هدر رفت آب ، نشت یابی شبکه های آبرسانی شهر های برف انبار،مهاباد،تودشک ،منظریه خمینی شهر ،فولادشهر ،باغ بهادران و منطقه 3 اصفهان در دستور کار قرار داد اظهار داشت: در سال 95 هدر رفت آب در شهر تودشک حدود 35 درصد بوده است در حالیکه این رقم درپایان بهمن ماه سال جاری به کمتراز 16 درصد رسیده است.

هدر رفت آب

اکبری در مدار قرار دادن 10 کیلومتر شبکه آبرسانی جدید در شهر تودشک را یکی از عوامل موثر درکاهش پرت آب در این شهر برشمرد و عنوان کرد: در سال گذشته 10 کیلومتر شبکه آبرسانی جدید در شهر تودشک  در مدار بهره برداری قرار گرفت که این امر منجر به کاهش حوادث ناشی از  فرسودگی شبکه آبرسانی شد این در حالیست که کاهش وقوع حوادث تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از هدر رفت آب دارد.

وی به روند نزولی وقوع حوادث در شهر تودشک اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:در سال 95  حدود 170 حادثه شبکه و 151 حادثه انشعابات در شهر تودشک به وقوع پیوست در حالیکه در سال جار ی از ابتدا تا کنون 26 حادثه شبکه  و 50 حادثه انشعابات رخ داد.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پروژه هوشمند سازی تاسیسات آبرسانی را موثر در کاهش هدر رفت آب دانست و خاطر نشان ساخت: شرکت آب و فاضلاب در راستای هوشمند سازی تاسیسات آبرسانی ،توسعه سامانه پایش فشار تا 472 ایستگاه در کل استان،تکمیل سامانه تله متری خطوط انتقال آب استان، توسعه تله متری شبکه توزیع آب ده شهر بزرگ استان، تهیه نرم افزار تصمیم یار جهت مدیریت هوشمند شبکه و ایجاد زیرساخت مخابراتی پایدار برای استقرار و توسعه شبکه هوشمند در سطح استان در دستور کار قرار داده است.

وی کنترل فشار شبکه آبرسانی را یکی از مزیت های هوشمند سازی تاسیسات آبرسانی برشمرد و بیان داشت: با کمک مدل هیدرولیکی شبکه توزیع آب ، می توان وضعیت فشار شبکه آب  شهر اصفهان را در پیک مصرف روزانه در ساعات مختلف شبانه روز بررسی و کنترل نمود. که در این راستا مدل پهنه بندی شبکه توزیع آب شهر اصفهان بر اساس آب ورودی به تاسیسات تهیه شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها