موج
کدخبر : ۲۶۵۳۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265395

مدیرکل فرودگاه ‎ های هرمزگان گفت: چهار طرح فرودگاهی در بندرعباس برای افتتاح آماده شده که با حضور رییس جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ‎ ها و ناوبری هوایی ایران به صورت وئدیو کنفرانسی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  محمود امانی بنی افزود: برای اجرای این طرح ها 240 میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و استانی هزینه شده است.

وی بیان کرد: این طرح ها شامل 2 دستگاه ایربریج یا پل اتصال به هواپیما به ارزش 300 میلیون ریال، یک دستگاه اَبَرخودروی آتشنشانی پیشرفته و جاروی فرودگاهی به ارزش 180 میلیارد ریال، بلوار پاویون(تشریفات)، اداری و آمادگاه به ارزش 20 میلیارد ریال و تالار پاویون جدید و اعتبار 40 میلیارد ریال است.

مدیر کل فرودگاه ‎ های هرمزگان اظهار کرد: همچنین عملیات اجرایی پنج طرح فرودگاهی به ارزش 495 میلیارد ریال در بندرعباس و بندرلنگه آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح ها شامل توسعه مسیر و ایستگاه تاکسی موجود به ارزش 150 میلیارد ریال، احداث دیوارهای حفاظتی پیرامونی به طول هشت کیلومتر به ارزش 75 میلیارد ریال و بهسازی ترمینال خارجی و محوطه ‎ سازی موجود به ارزش 190 میلیارد ریال در فرودگاه بندرعباس است.

امانی بنی در پایان اضافه کرد: همچنین ساختمان ایمنی زمینی جدید و استخر آبگیری آتشنشانی به ارزش 40 میلیارد ریال و خرید و نصب سامانه کمک ناوبری DVOR/DME به ارزش 40 میلیارد ریال نیز در فرودگاه بندرلنگه آغاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها