موج

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: اصلی ترین ویژگی حضرت فاطمه زهرا (س) همراهی و همیاری ایشان با ولایت و امامت بود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) با اشاره به جایگاه و مقامات دختر مکرّم پیامبر اعظم(ص)، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) نزد پروردگار از نزول "آیـــه تطهیر، آیه مباهله، آیه مودت و سوره الکوثر" به دست می آید.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در مقام انسانی وارسته و دارای کمالات معنوی و در عین حال در مقام همسر و مادری دلسوز، بی بدیل و اسوه ای کامل برای تمام دوران است، تصریح کرد: آن حضرت حتی در برخورد با خدمتکار خانه خود نیز چنان بزرگ منش بود که کارها و امورات منزل را با او تقسیم می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی درادامه عنوان کرد: شخصیت والای این بانوی گرامی بر هیچ کس پوشیده نیست و اهل تشیع و تسنن بر این امر واقف هستند زیرا همه ابعاد زندگی حضرت فاطمه(س) درس و الگوی زندگی مسلمانان به ویژه زنان در سراسر جهان است.

وی یکی از نکات بسیار بارز زندگی ایشان را ولایتمداری و دفاع از حریم ولایت دانست و گفت: آن حضرت وقتی دید مسئله ولایت حضرت علی (ع) مورد هجمه قرار گرفته است با تمام وجود وارد شد و در خطبه فدکیه ایشان نشان می دهد که چه خطری را احساس کرده و بعد هم در راه دفع آن خطر حتی فرزندانش و جان خودش را نیز فدا کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: زندگی کاملا ساده و بدون تکلف حضرت زهرا (س) هم ویژگی خاصی بود که نشان از ضد اشرافیگری ایشان دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها