موج

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات شورای عالی آب‌ و قانون توزیع عادلانه آب باید به طور کامل اجرا شود.

 به گزاش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، حیدر علی عابدی در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: همه نمایندگان اصفهان با هم توافق دارند که به مصوبات قانون جمهوری اسلامی احترام گذاشته شود و قانون توزیع عادلانه آب، یا مصوبات شورای عالی آب به طور کامل اجرا شوند .

وی ادامه داد: در سیزدهمین مصوبه شورای عالی آب تونل اول کوهرنگ متعلق به کشاورزان حق آبه بر و زیست‌محیطی (تالاب گاوخونی) است و تونل دوم و سوم، چشمه لنگان و بهشت‌آباد بعد از به بهره‌برداری رسیدن قرار است آب شرب و صنعت چهارمحال بختیاری، اصفهان، کاشان و یزد تأمین کند.

عابدی تاکید کرد: اصفهان به دنبال انتقال آب خوزستان برای تامین صنعت و کشاورزی خود نیست.

وی افزود: ما تامین آب شرب اصفهانی ها را مدنظر داریم و در این ارتباط نمایندگان اصفهان و خوزستان مشکلی با هم ندارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نمایندگان مردم خوزستان و اصفهان با یکدیگر جلسه می گذاشتند زودتر به توافق می رسیدند و نتایج بهتری می گرفتند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس

عابدی خاطر نشان شد: در استان خوزستان که بیش از چندین میلیارد آب وارد خلیج‌فارس یا در کشاورزی مصرف می‌شود، مقیاس میلیاردی است درحالی‌که در اصفهان بحث آب بحث مترمکعبی و برای یزد و چهارمحال همینطوراست.

 وی ادامه داد: مسایل اصفهان تنها مختص این استان نیست ونباید این موضوع را استانی دید بلکه باید منافع ملی را درنظر گرفت.

عابدی گفت: نماینده‌های اصفهان تاکنون طرح‌های غیرفنی و کارشناسی نشده ارائه نداده‌اند و همیشه حرف این بوده به سمتی حرکت کنند که نظرات کارشناسی اعمال شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تنها انتقال آب شرب از حوزه به حوزه‌ای به لحاظ فنی آزاد است و باید طبق قوانین یونسکو مسائل زیست‌محیطی رودخانه‌ها یا سرچشمه‌ها درنظرگرفته شود که در مورد اصفهان این مسأله مورد قبول است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها