موج
کدخبر : ۲۵۲۷۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-252793

در نشستی در فرمانداری آستارا به مناسبت هفته وحدت ؛

مشکلات مناطق اهل سنت نشین شهرستان مرزی بندر آستارا در نشست مشترک فرماندار با علمای اهل سنت این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این دیدار که به مناسبت هفته وحدت برگزار شد ضمن تشکر از همکاری و همراهی های علمای اهل سنت در پیگیری مشکلات و مسائل شهرستان گفت: در ارائه خدمات به شهروندان هیچ تفاوتی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: سالهاست که اهل سنت و شیعه در کنار یکدیگر با صلح و آرامش و ارتباط اجتماعی بسیار محکم زندگی می کنند و وحدت موجود الگویی شایسته ای برای سایر مناطق است.

وی اظهار کرد: بر اساس دیدگاههای نظام و برنامه های دولت  تلاش شده است تا در شهرستان به تناسب امکانات و اعتبارات نسبت به اقدامات عمرانی در مناطق مختلف پروژه ها اجرایی شود و تاکنون خدمات خوبی را در این مناطق شاهد بوده ایم.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه در بحث مدیریت ها هم در این مدت تلاش شده است تا به دور از گرایشات مذهبی از ظرفیت منابع انسانی استفاده و افرادی از اهل سنت نیز سکاندار مدیریت دستگاههای اجرایی شهرستان شده و حتی برای اولین بار مشاوره اهل سنت نیز برای فرمانداری انتخاب شده تا پیگیر مسائل مختلف این شهروندان شود.

مشکلات مناطق اهل سنت نشین آستارا1

وی با اشاره به مجموعه خدمات دولت و نظام در شهرستان اظهار داشت: تمام تلاش ها برای عمران و توسعه آستارا است و در این زمینه تفاوتی برای خدمات رسانی از نظر قومیتی و مذهبی وجود ندارد.

وی گفت: بد خواهان ملت ایران همواره تلاش دارند تا به هر طریق مختلف شکافی در وحدت جامعه برقرار کنند که باید در این زمینه هوشیار باشیم زیرا از اختلاف تنها مردم ضرر می‌بینند.

 در ادامه این جلسه تعدادی از علمای شرکت‌کننده در جلسه ضمن تشکر از فرماندار آستارا نسبت به نگاه یکسان در توسعه متوازن در شهرستان از رضایتمندی مردم به ویژه اهل سنت از عملکرد فرمانداری اشاره کردند.

آنان همچنین خواستار رفع برخی مشکلات عمرانی شهرستان آستارا نیز شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها