معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در این مراسم گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از مهمترین مولفه های فرهنگی و سرمایه های اجتماعی کشور ایران محسوب می شود و این سرمایه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری موج از فارس، محمودپاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در گردهمایی معتمدین معین استان فارس در شیراز گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از مهمترین مولفه های فرهنگی و سرمایه های اجتماعی کشور ایران محسوب می شود و این سرمایه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است آنچنان که بر مولفه های دیگری چون عزت و اقتدارملی نیز تاثیرگذار است و امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری نیز بر حفظ این سرمایه های اجتماعی بسیار تاکیدداشته اند.

پاکدل با اشاره به نقش معتمدین معین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: معتمدین معین حلقه اتصال و پل ارتباطی میان ایثارگران، تشکل ها و بنیاد هستند و به دلیل آشنایی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، از اهمیت بسیاری در این زمینه برخوردارند.

وی افزود: معتمدین معین می بایست علاوه بر شناسایی نیازهای واقعی ایثارگران و انتقال آن به مسئولین ، درخصوص معرفی شایستگی ها و توانمندی های آن عزیزان نیز به آحاد جامعه نیز تلاش کنند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در ادامه به صدور کارت شناسایی ایثارگران نیز اشاره و عنوان کرد: تاکنون 350 هزار کارت ایثارگری ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور صادرشده است و برای نخستین بار برای جانبازان زیر 25درصد و همسران و فرزندان جانبازان 70درصد نیز کارت شناسایی ایثارگری صادر می شود.

محمودپاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور

مدیرکل مددکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزنده معتمدین معین در یاری رسانی و پیگیری امور ایثارگران، بیان کرد: معتمدین معین افرادی هستند که بدون هیچ چشمداشت و توقع، به خادمین شهدا را در خدمات رسانی به ایثارگران یاری می کنند.

حجت الاسلام حسن هنرمند گفت: درحال حاضر جمعیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور به حدود سه و نیم میلیون نفر می رسد که بیش از 16 هزارنفر از این افراد را معتمدین معین شامل می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم بیان کرد: شهدا با اقتدا به مولا و سرورشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مسیر دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی گام برداشتند و در این راه از جان و مال خود نیز گذشتند تا به درجه تقرب به سوی خداوند دست یابند.

رجبعلی راهی بیان کرد: شهدا و ایثارگران با گذشت و ایثار، درس بزرگی به ما دادند و اقتدار و سربلندی کشور عزیز ایران نیز امروز مدیون ایثارگری آن بزرگواران است.

وی افزود: اکنون تکریم ایثارگران و پیگیری مسائل و مشکلات آن بزرگواران یکی از وظایف اساسی بنیادشهید و امور ایثارگران محسوب می شود و معتمدین معین در این زمینه به عنوان بازوی توانمند بنیاد اقدام می کنند.

حجت الاسلام محمدجواد محمدی پور، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم عنوان کرد: درحال حاضر بیش از 900 معتمدمعین که خودشان نیز از افراد جامعه هدف بنیاد هستند، خادمین شهدا را در زمینه خدمت رسانی به خانواده های معزز شاهد و ایثارگر کمک می کنند.