موج
کدخبر : ۲۴۹۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-249005

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک از آغاز شیره گیری خرما از نخلستان های این شهرستان خبرداد و گفت: پیش بینی می شود از یک هزار 860 هکتار سطح زیر کشت نخیلات بیش از 100 تن شیره خرما در بستک تولید شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «عادل خورشیدی» با اشاره به جزئیات این خبر، گفت: هرساله عملیات شیره گیری خرما در بستک از اوایل آبان ماه آغاز و تا پایان آذر ادامه خواهند داشت.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بستک، افزود: در این شهرستان 5 کارگاه شیره پزی خرما به روش سنتی فعال است که پیش بینی می شود بالغ بر 100 تن شیره خرما در بستک تولید و علاوه بر مصرف در شهرستان به دیگر نقاط استان نیز ارسال شود.

وی، مهم ترین مصرف شیره خرما را در بسته بندی این محصول نام برد و اظهار کرد: خرما را با شیره و ادویه های معطر مخلوط کرده و در ظروفی با اندازه و وزن های مختلف بسته بندی می کنند که با این روش بسته بندی خرما از گزند آفات انباری مصون مانده و تازگی خود را حفظ می نماید.

خورشیدی، خرماهای مورد استفـاده در شیره پـزی را از نوع درجه 2 و 3 نظیـر ارقام مرزبان، پیبا، زامردان و شاهانی عنوان و خاطرنشان کرد: سطـح زیرکشت نخیلات در بستک یک هزار 860 هکتار است که بالغ بر 5 هزار تن خرما از نخلستان های این شهرستان برداشت می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها