موج
کدخبر : ۲۳۴۳۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-234355

مراسم کلنگ زنی 36 روستای گدار، 15 روستای لهبری و 8 روستای دیگر از مسجد سلیمان با حضور مسئولین استانی به زمین زدهشد

درویشعلی کریمی مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج خوزستان، با بیان اینکه در مسجدسلیمان چهار پروژه آبرسانی را در دستور کار و اجرا داریم که دو پروژ آن امروز کلنگ زنی می شود، گفت: این پروژه ها شامل پروژه گدار، چم فراخ، جهانگیری و لهبری بوده که پروژه چم فراخ طی دو ماه آینده افتتاح و 22 روستای آن آبرسانی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم اعتبار کافی در حال حاضر 8 کیلومتر از پروژه لهبری را آغاز کرده ایم، افزود: این طرح از منطقه تلبزان شروع و انتهای آن روستای شهولی بوده و آب برای 15 روستای این مسیر خواهد رسید.

کریمی ادامه داد: پروژه آبرسانی به 15 روستای لهبری مسجدسلیمان که حدود 450 خانوار در این روستاها ساکن بوده و حدود 2800 نفر جمعیت دارد

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خوستان با بیان اینکه طول خط انتقال و شبکه توزیع 112هزار متر و نوع لوله های آن گالوانیزه است، گفت: قطر لوله ها از 2 تا 10 اینچ، حجم مخازن 3 هزار و 650 متر مکعب و تعداد آن 14 باب بوده که از دریاچه سد مسجدسلیمان تأمین می شود.

کریمی به پروژه آبرسانی گدار که 36 روستای بخش مرکزی مسجدسلیمان را شامل می شود اشاره کرد و گفت: تعداد 890 خانوار با جمعیتی بالغ بر 3 هزار و 562 نفر از این طرح بهره مند خواهند شد.

وی طول خط انتقال و شبکه توزیع را 124 هزار و 650 متر و نوع آن را گالوانیزه عنوان کرد و افزود: قطر این لوله ها نیز از 2 تا 10 اینچ و حجم مخازن ذخیره 2500 متر مکعب و تعداد آن 19 باب است.

مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان اضافه کرد: میزان آب مورد نیاز 23 لیتر بر ثانیه بوده که همانند پروژه گدار از دریاچه سد مسجدسلیمان تأمین می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها