رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در حاشیه برگزاری مراسم روز ملی مزرعه که با حضور مسئولین محلی و کشاورزان برتر برگزار شد، گفت: سالانه 2 هزار رقم گندم در مرکز تحقیقات اسلام آبادغرب کشت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، شهبازی بابیان این مطلب که سالانه 2 هزار نوع رقم گندم در ایستگاه تحقیقاتی اسلام آبادغرب کشت می‌شود، افزود: باهدف آشنایی کشاورزان و کارشناسان با آخرین یافته‌های تحقیقاتی بخش کشاورزی، هرساله روز ملی مزرعه از 15 اردیبهشت شروع و طی ۵ روز، کشاورزان و کارشناسان به ایستگاه‌های تحقیقاتی برده شده و از نزدیک با آخرین یافته‌های تحقیقاتی گندم و دیگر محصولات آشنا می‌شوند.

رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به اینکه روز ملی مزرعه یکی از اقدامات سازمان در راستای افزایش تولید و بهره‌وری است خاطرنشان کرد: سیاست ما استفاده کشاورزان از دستاوردهای تحقیقاتی درکشت محصولات است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تصریح کرد: در این روز علاوه بر معرفی ارقام گندم، جو، کلزا و محصولات دامی، ادوات مکانیزه خصوصاً ادوات خاک‌ورزی حفاظتی نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: ارقام کاشته شده در ایستگاه تحقیقات اسلام آبادغرب از ارقامی هستند که از سایر نقاط دنیا به اینجا آورده و کشت می‌شوند.

شهبازی افزود: ۱۱ سال برای معرفی یک رقم گندم زمان لازم است تا آزمایش‌های تحقیقاتی لازم بر روی آن انجام شود.