موج
کدخبر : ۲۲۴۵۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-224567

رئیس انجمن موسیقی خرمشهر گفت: انتقال فرهنگ کشور ایران به هنرمندان دیگر کشورها را یکی از مهمترین اهداف برگزاری کنسرت های بین المللی در منطقه آزاد اروند است.

به گزارش خبر گزاری موج خوزستان، سید احسان مرعشی پور صبح امروز(1 اردیبهشت) در حاشیه برگزاری کنسرت آواز و موسیقی توسط موزیسین های فرانسوی در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس و  در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: سه پیشنهاد از کشورهای ایرلند، ترکیه و انگلستان برای اجرای در منطقه آزاد اروند وجود دارد که با توجه به وجود برخی محدودیت ها در صدور ویزا و لزوم انجام هماهنگی های لازم، این پیشنهادها در دست بررسی است که با طی شدن این مراحل تا پایان امسال باز هم در منطقه آزاد اروند شاهد اجرای بین المللی گروه های موسیقی خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در اجراهای بین المللی محدودیت در نوع ساز وجود ندارد، ادامه داد: گروه موسیقی از ایرلند یک گروه ویولن است، ترکیه تنور فلوت و پیانو است و گروه انگلیستانی نیز گروه تنور پیانو و ویولن است.

مرعشی پور گفت: بعد از ۴۰ سال، این سومین اجرای بین المللی در خرمشهر و آبادان است و منطقه آزاد اروند به عنوان تنها پایگاهی است که به اجرای بین المللی عمومی در جنوب خوزستان می پردازند. این گروه فرانسوی که متشکل لیا روک خواننده تنور، جان فرناند ستی خواننده باریتون  و توماس تاکه فابر  نوازنده پیانو است سال گذشته بدون حضور جان فرناند ستی در خرمشهر اجرا داشتند و ارسال پیام امنیت منطقه آزاد اروند در پی این اجرا در سفارت بلژیک و خواستار حذف تعریف منطقه نا امن در منطقه مرزی اروند نیز خبر ساز شد.

رئیس انجمن موسیقی خرمشهر از رشد میزان استقبال از این اجرا نسبت به سال گذشته خبر داد و یکی از اهداف برگزاری این گونه اجراها را نهادینه کردن این نوع موسیقی که از آن به موسیقی فاخر، بدون مرز و با شعار صلح و دوستی یاد کرده، برشمرد.

وی تشریح کرد: هیچ مشکلی در این گونه سبک موسیقی وجود ندارد و شکل استاندارد موسیقی است و با این اقدام با وجود پررنگ بودن موسیقی پاپ، می توان سلیقه جدیدی در موسیقی ایجاد کرد که استقبال مردم نشان از روشن بودن چشم انداز این نوع موسیقی در کشور و منطقه است.

مرعشی پور انتقال فرهنگ کشور ایران به هنرمندان دیگر کشورها را یکی از مهمترین اهداف برگزاری کنسرت های بین المللی در منطقه آزاد اروند خواند و افزود: اجرای سه قطعه موسیقی ایرانی توسط هنرمندان فرانسوی نمونه ای از انتقال فرهنگ و هنر ایران به وسیله هنر است.

رئیس انجمن موسیقی خرمشهر حضور سال گذشته این هنرمندان فرانسوی در مناطقی همچون موزه دفاع مقدس، گلزار شهدا و مسجد جامع خرمشهر را هم یاد آور شد و با تاکید بر ابراز تمایل برای بازدید مجدد از این اماکن در این سفر، از برنامه ریزی برای برگزاری تور گردشگری برای آشنایی هرچه بیشتر این هنرمندان با یادمان های دفاع مقدس و جاذبه های گردشگری منطقه آزاد اروند خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها