موج
کدخبر : ۲۲۳۴۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-223439

نوروز امسال؛

بیش از هزار و پانصد نفر میهمان نوروزی و گردشگر داخلی و خارجی علاقمند به تاریخچه صنعت نفت از چاه شماره یک خاورمیانه بازدید کردند .

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، ابوذر شجاعی برجوئی رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان ضمن اعلام این خبر بیان داشت : این افراد در بازه زمانی بیستم اسفند تا هفدهم فروردین از این چاه که یکی از بخش های اصلی موزه گنجینه صنعت نفت در مسجدسلیمان است بازدید نمودند .

به گفته سخنگوی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، بازدید کنندگان و مسافران نوروزی در این بازدید ضمن آشنایی با تاریخچه اکتشاف و تولید نفت که برای نخستین بار در خاورمیانه در این منطقه صورت گرفت با توضیحات کارشناس مربوطه با نحوه خدمات و مشارکت های اجتماعی و اجرای پروژه های متعدد عمرانی و عام المنفعه این شرکت آشنا گردیدند .

شجاعی خاطر نشان کرد که نقشه ی راهنما از سایر اماکن و جاذبه های گردشگری شهر مسجدسلیمان نیز به منظور تسهیل در تردد مسافران و گردشگران از سوی این روابط عمومی تهیه و منتشر گردید که با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری میان گردشگران توزیع گردید .

گفتنی است؛ نخستین چاه نفت خاورمیانه و ایران در تاریخ 5 خرداد 1287 خورشیدی مطابق با 26 می 1908 میلادی در عمق 360 متری زمین در منطقه مسجدسلیمان به ثمر رسید و تاریخ فعالیت صنعت نفت ایران  از آن لحظه رقم خورد و آغاز شد. همچنین شرکت بهره بردارى نفت و گاز مسجد سلیمان به عنوان یکى از شرکتهاى فرعى شرکت ملى مناطق نفت خیز جنوب است

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها