موج
کدخبر : ۲۱۶۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-216757

رئیس پلیس راهور استان اصفهان خبر داد

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت:نیروی انتظامی برای تسهیل امور همشهریان اقدام به دریافت خلافی های خودرو به صورت اقساطی نموده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان،  رئیس پلیس راهور استان اصفهان  در رابطه با پرداخت اقساطی خلافی خودروها با اشاره به نصب دوربین های مستقر در چهارراه ها  گفت :این امر باعث می شود که رانندگان از میزان تخلفات خود بی اطلاع باشند و در هنگام خرید یا فروش خودرو یا زمان های دیگر به مقدار بالای جریمه های نقدی خودرو خود پی ببرند .

 سرهنگ رضایی  اظهار داشت :نیروی انتظامی برای تسهیل امور همشهریان اقدام به دریافت خلافی های خودرو به صورت اقساطی نموده است.

سرهنگ رضایی در رابطه با نحوه پرداخت اقساطی خلافی خودرو گفت:شهروندان بدون مراجعه به دفاتر مربوطه می توانند از وضعیت جریمه اتومبیل خود اطلاع حاصل نمایند و در صورت تمایل به پرداخت جریمه بپردازند.

استعلام تخلفات خودرو از طریق سایت پلیس راهور 120 

وی افزود : ابتدا لازم است که شهروندان نسبت به استعلام تخلفات خود از طریق سایت پلیس راهور 120 ( www.rahvar120.ir ) اقدام نمایند . سپس در قسمت خدمات این سایت گزینه استعلام میزان تخلفات رانندگی را وارد کنید و پس از وارد شدن در این قسمت بارکدپستی در پشت کارت اتومبیل خود را وارد نماید که بعد از انجام این مراحل میزان کل تخلفات رانندگی شما که در سایت وارد شده به نمایش در می آید.

جریمه خودرو

سایت راهور 120 تخلفات را آنلاین نشان نمی دهد

وی با اشاره به اینکه در این روش می توان تعداد کل تخلفات، جمع مبلغ تخلفات و حتی جزئیات تخلفات را هم مشاهده کرد افزود: البته این سایت در بازه های زمانی چند روزه به روز رسانی می شود و اطلاعاتی که در اختیار هموطنان قرار می گیرد به روز نمی باشد در صورتی که صاحب خودرو قصد دارد تمام معوقات خود را پرداخت نماید بهترین راهکار استعلام پیامکی و یا مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه 10 یا واحدهای اجراییات می باشد چرا که این سه منبع اطلاعات به روزتری را در اختیار رانندگان قرار می دهند .

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به امکان ویژه ای که در سایت راهور 120 قرار داده شده است افزود: هموطنان می توانند نسبت به پرداخت موردی یا همان قسطی جرایم راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.

سرهنگ رضایی در این مورد توضیح داد: هموطنان  با مراجعه به سایت راهور، می توانند اطلاعاتی را که از طریق سایت درخواست می شود را ثبت نمایند و وارد سابقه تخلفات خودرو شوند.

وی ادامه داد:این  سیستم به صورت هوشمند، برای هر تخلف شناسه قبض و پرداخت معرفی می نماید و هر شخص  می تواند با وارد کردن شناسه قبض از طریق خودپرداز و یا درگاه های عابربانک ها، جریمه را به صورت جداگانه و موردی پرداخت کند. ٢٤ ساعت بعد از پرداخت، جریمه پرداخت شده از لیست تخلفات حذف می شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان در پایان یاد آور شد:بهترین راهکار برای رانندگانی که قادر به پرداخت یکباره جرایم خود نیستند، پرداخت به صورت مرحله ای و قسطی و مراجعه به سایت راهور 120 می باشد.

گفتنی است؛اولین اتومبیل سواری که وارد ایران گشت یک اتومبیل فورد بود که در اوایل قرن بیستم به دستور مظفرالدین شاه قاجار از کشور بلژیک خریداری شد.

 این اتومبیل که دود زیادی از آن خارج می شد به کالسکه دودی معروف بود. در سال ۱۲۸۱ شمسی یا ۱۹۰۲ میلادی مظفرالدین شاه در اولین سفر خود به اروپا با اتومبیل آشنا شد و دو دستگاه از آن را خرید و با خود به ایران آورد.

از آن زمان به بعد بود که جاده های شهرها با معضلی به نام ترافیک روبرو شد و به تبع آن رانندگان این خودرو ها برای خلاصی از بار ترافیک گاها مرتکب خلاف می شوند و نیروی انتظامی نیز که متولی اجرای نظم در جاده ها می باشد  برای مقابله با این رانندگان به ثبت تخلفات این قشر از جامعه می پردازد ، با توسعه تکنولوژی این امر توسط دوربین های مستقر در چهارراه ها و مبادی اصلی جاده ها صورت می گیرد .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها