رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از سفر تیم تخصصی جراحی پلاستیک به مناطق محروم این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، اورنگ ایلامی از حضور تیم جراحی پلاستیک در روزهای (13 الی 18) بهمن ماه مصادف با دهه فجر در استان خبر داد و گفت: سرپرستی این گروه به عهده دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی است و در مدت 6 روز به صورت رایگان بیماران را ویزیت و تحت درمان قرار می‌دهند.

ایلامی افزود: پیش بینی می‌شود در این 6 روز بیش از 140 عمل جراحی پلاستیک در بیمارستان شهید رجایی گچساران انجام شود و در صورت انجام جراحی‌های پیشرفته بیماران به تهران منتقل می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه پیشگیری آسان‌تر از درمان است، عنوان کرد: کم تحرکی، چربی خون و مصرف بیش از اندازه نمک از ریزفاکتورهای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.

ایلامی به طرح خودمراقبتی اشاره کرد و گفت: در این طرح غربالگری توسط خود فرد انجام می‌شود به عنوان مثال بیماری سرطان سینه که یک بیماری شایع در بین بانوان است را می‌توان با یک معاینه ساده و مشاهده توده در بدن شناسایی کرد و پس از مراجعه به پزشک روند پیشرفت بیماری در مراحل اولیه کنترل شود.

وی با تاکید بر اینکه با پیشگیری می‌توان از پیشرفت و به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرد، عنوان کرد: 80 درصد مسائلی که روی سلامت افراد تأثیر می‌گذارد مربوط به مسائل اجتماعی است.

ایلامی با بیان اینکه معاونت اجتماعی یک معاونت نوپا در حوزه وزارت بهداشت است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی به تبعیت از وزارت خانه در این زمینه پیشگام بود.

وی خاطرنشان کرد: کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به صورت رایگان به مردم مناطق چنارستان، لوداب و قلعه دختر خدمت رسانی کردند و حدود 2 هزار و 960 مادر شیرده و دانش آموزان زیر 14 سال از این خدمات بهره‌مند شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: کاروان امید سلامت با هدف خدمت رسانی به مردم محروم استان تا کنون به مناطق مختلفی از استان سفر کرده و به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج