ناظر پروژه فاضلاب دهدشت گفت: سیستم فاضلاب بدین گونه است، که همه فاضلاب‌های خانگی وارد این سیستم خواهد شد، از خیابان آموزش پرورش شروع می‌شود که تا تصفیه‌خانه باید حدود ۱۵ کیلومتر را طی کند که این خود دقت زیادی را حین انجام پروژه می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری موج از دهدشت، ابوالقاسم عزیزی عصر امروز در گفت‌وگو با موج اظهار کرد: ۱۱۰ کیلومتر لوله‌گذاری از جنس پلی‌اتیلن فاضلابی در دستور کار شرکت آبفای شهری دهدشت است، که حدود ۴۰ کیلومتر آن اجرایی شده است.

عزیزی بابیان اینکه فاز اول این پروژه ۱۶ هزار انشعاب است، که هزار و 500 مورد آن تاکنون اجراشده است، گفت: حدود ۴۵۰ هزار تومان برای هر متر لوله‌گذاری هزینه می‌شود، که بالغ‌بر ۶۵ میلیارد تومان برای فاز اول پروژه فاضلاب هزینه لازم است.

ناظر پروژه فاضلاب دهدشت مطرح کرد: پیمان‌کار قبلی به دلیل ضعف بنیه مالی کار را رها کرد، و اکنون پیمانکار جدید عملیات را با ۱۵ درصد هزینه اضافی تقبل کرده است.

عزیزی بابیان اینکه اکنون با بهترین کیفیت در استان عملیات آغازشده است، اظهار داشت: ازآنجایی‌که خاک دهدشت نامناسب است، به‌صورت مستمر خاک آزمایش می‌شود، که این خود روند اجرای پروژه را کند کرده، و باعث اعتراضات شدید مردم به حفاری‌های پروژه فاضلاب شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مدت جذب اعتبار پروژه فاضلاب کم است، و باید تا پایان سال مالی پیش از آنکه به‌حساب استان برگشت داده شود، انتظار می‌رود که اعتراضات مردم کمتر شده، تا بتوانیم این عملیات را باکیفیت به اتمام برسانیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج