موج
کدخبر : ۱۷۷۳۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-177310

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی:

یادگار امام خمینی(ره) وظیفه کسانی که امام(ره) را درک کرده‌اند، سنگین دانست و گفت: جوانان امروزی شناخت چندانی از شخصیت امام خمینی(ره) ندارند که در این شرایط وظیفه کسانی که ساحت ایشان را درک کرده‌اند سنگین است و ما باید به نسل جوان مفاهیم امام را بفهمانیم تا انقلاب متزلزل نشود.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلی خمینی در مراسم تجلیل از حاج عیسی جعفری خادم امام خمینی(ره) که در بیت بنیانگذار انقلاب برگزار شد، با اشاره به شخصیت حاج عیسی اظهار داشت: محبت این مرد خدایی به‌واسطه نزدیکی به امام خمینی(ره) از همان دوران کودکی برای بنده عمیق، صمیمانه و حقیقی بود.

وی بابیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری با آن که هرساله از امام خمینی(ره) یاد می‌کنیم ولی تنها گوشه‌ای از بزرگی ایشان را گفته‌ایم، افزود: رهبر انقلاب حدود 30 سال در تمام جلسات خود از امام خمینی(ره) یاد کرده‌اند، ولی در همین شرایط هم معتقدند که گوشه‌ای از بزرگی امام خمینی(ره) را بیان داشته‌اند.

یادگار امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: برخی از شخصیت‌ها از دور دارای ابهت هستند ولی زمانی که به آن‌ها نزدیک شویم مجذوب و عاشق آنان می‌شویم که این خصوصیت در وجود امام (ره) به‌خوبی نمایان بود.

وی با تأکید بر اینکه حاج عیسی عاشقی به‌تمام‌معنا به حضرت امام (ره) بود، ادامه داد: دشمنان همواره سعی داشتند شخصیت حضرت امام(ره) را معمولی و عادی نشان دهند، ولی امام(ره) به معنای واقعی رهبر الهی بود.

یادگار امام خمینی(ره) وظیفه کسانی که امام(ره) را درک کرده‌اند، سنگین دانست و گفت: جوانان امروزی شناخت چندانی از شخصیت امام خمینی(ره) ندارند که در این شرایط وظیفه کسانی که ساحت ایشان را درک کرده‌اند سنگین است و ما باید به نسل جوان مفاهیم امام را بفهمانیم تا انقلاب متزلزل نشود.

وی یکی از ارکان انقلاب را روح ملکوتی امام خمینی(ره) برشمرد و عنوان کرد: نسل‌های چهارم و پنجم انقلاب باید از پدران و مادران خود درباره شخصیت امام تحقیق کنند تا به زوایای انقلاب بهتر ببرند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها