موج
کدخبر : ۱۶۹۰۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-169084

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان

رئیس شوراهای حل اختلاف استان گلستان از سازش بیش از ۴۴ درصد پرونده‎های ورودی به شعب شوراهای حل اختلاف استان گلستان در ۳ ماه نخست خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به‌نقل از روابط‌عمومی شورای حل اختلاف گلستان، احمد جعفری با اشاره به ورود بیش از 7 هزار و 100 پرونده در 3 ماه گذشته به شعب شوراهای حل اختلاف استان اظهار داشت: در مدت زمان مشابه پارسال 6 هزار و 641 پرونده به شعب شورا وارد شده که در مقایسه با آمار امسال 7.3 درصد رشد داشته است.

وی با توجه به افزایش 16.2 درصدی صلح و سازش در 3 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مناسب شعب صلح و سازش شوراهای حل اختلاف تاکید کرد.

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: از مجموع یک‌هزار و 914 پرونده‌ای که در این 3 ماه به شوراهای حل اختلاف برای رسیدگی ورود کرده‌اند، بیش از 44 درصد با تلاش اعضا و کارکنان شورا به سازش ختم شد.

معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان افزود: 46 شعبه ویژه صلح و سازش در حوزه‌های قضایی استان فعال است.

وی با تاکید بر اینکه شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف رای صادر نمی‌کنند، گفت: شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف کار سازش در پرونده‌هایی که روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها به آنان ارجاع می دهند را انجام می‌دهند.

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان تصریح کرد: از مجموع پرونده‌های ورودی در این 3 ماه 7 هزار و 136 پرونده مختومه شده که نسبت به سال 95، 8.3 درصد رشد را نشان می‌دهد. در پرونده‎هایی که با سازش طرفین دعوا مختومه می‎شوند، احتمال تنش و تشکیل پرونده‎های احتمالی پس از صدور حکم کاسته می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها