موج
کدخبر : ۱۴۲۱۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-142108

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اصفهان دارای جایگاه نخست تولید ماهیان زینتی در سطح کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کریمیان با اشاره به مزیت‌های استان اصفهان در بخش شیلات اظهار کرد: در سال‌های نرمال آبی 7.5 میلیارد متر مکعب آب در بخش کشاورزی استان مورد مصرف قرار می‌گرفت که این رقم در حال حاضر به 4.2 میلیارد متر مکعب رسیده است و شاهد کاهش کمی و کیفی منابع آبی استان هستیم.

وی با بیان اینکه کمبود منابع آبی یکی از عوامل اصلی بازدارنده گسترش صنعت شیلات در استان است، گفت: با این وجود، حرکت‌های خوبی در بخش آبزیان شکل گرفته است و جای اقدامات بیشتر نیز وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: در صورتی که دولت تسهیلاتی در راستای توسعه آبزی‌پروری به کشاورزان پرداخت کند شاهد گسترش این فعالیت‌ها در سطح استان خواهیم بود و می‌تواند به عنوان مشوق عمل کند، همان گونه که این کار در بخش آبیاری میکرو انجام شده و با توجه به استقبال گسترده کشاورزان و ارائه تسهیلات مورد نیاز، استان اصفهان رتبه نخست کشور در ایجاد و توسعه شبکه‌های آبیاری میکرو بدست آورد.

وی تصریح کرد: در بخش شهرک‌های ماهیان زینتی در شهرستان‌هایی همچون کاشان، نجف آباد و اصفهان ظرفیت‌های زیادی وجود دارد و اقدامات خوبی نیز در این نقاط در حال انجام و به نتیجه رسیدن است، البته امیدواریم سازمان آب نیز همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشد. آقای مهندس کریمیان تصریح کرد: پرورش آبزیان دارای مزیت‌هایی همچون ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری اندک و بازدهی فراوان است و از طرفی به عنوان یک اقدام مناسب در بخش اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک ماهیان زینتی راوند کاشان عنوان کرد: شخص وزیر جهاد کشاورزی تاکید دارند که این طرح به صورت منحصر به فرد اجرایی شود، با جدیت پیگیر اجرای این طرح هستیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای تامین آب آن انجام شده و مشکل آب در فاز یک وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها