موج
کدخبر : ۳۹۱۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391301

مجمع انتخاباتی هیات کاراته استان قم پس از حواشی فراوان و ماه ها بلاتکلیفی، سرانجام برگزار و مهدی بیرانوند برای چهار سال سکان دار این هیات شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، این مجمع روز یکشنبه با حضور منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، مومنی دبیر فدراسیون کاراته و دیگر اعضای مجمع، در سال بعثت فرهنگسرای جوان ترتیب یافت.

مهدی بیراموند با کسب ۸ رای از ۱۵رای موجود به عنوان رئیس جدید هیات کاراته قم انتخاب شد. همچنین در این مجمع از مهرداد حاجی زاده و محمدعلی مردانی سرپرستان این هیات تقدیر شد.

پیش از این دی ماه ۱۳۹۸، مجمع انتخاباتی این هیات برگزار و در آن علیرضا برخوردار ۷ رای  و محمد سلطانی ۵ رای از ۱۵ رای اعضا را به دست آورده بودند و در حالی که هیچ یک از نامزدها اکثریت مطلق را کسب نکرده بودند مقرر شد، مجمع مجدداً برگزار شود، ولی پس از دو ماه علیرضا برخوردار از سوی رییس فدراسیون در سمت ریاست هیات کاراته قم ابقا شد.

حواشی این ابقا ماه‌ها گریبان این هیات را گرفت و موجب شد تا جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان کاراته قم، اواخر خرداد ماه ۱۳۹۹ در نشستی خبری، ضمن غیرقانونی دانستن انتخاب رییس جدید هیات کاراته قم، خواستار برگزاری مجدد مجمع انتخاباتی این هیات ورزشی شدند.

با بالاگرفتن این اعتراض ها،‌ معاون وزیر ورزش و جوانان مردادماه ۹۹ در نامه‌ای به مدیرکل ورزش و جوانان استان قم اعلام کرد: با توجه به شکایت چند نفر از نامزدهای مجمع انتخاباتی هیات کاراته قم و رعایت نشدن برخی مفاد آیین نامه برگزاری مجامع انتخاباتی هیات‌های ورزشی، مجمع مذکور که در تاریخ ۲۵ دی ۹۸ برگزار شد، باطل است.

مهدی علی‌نژاد در این نامه انتصاب سرپرست جدید برای هیات کاراته، نام نویسی مجدد از متقاضیان و برگزاری مجمع انتخاباتی این هیات تا دو ماه آینده را خواستار شده بود.

با وجود گذشت بیش از یک سال از ابلاغ این نامه، اختلافات عمیق در این هیات مانع از برگزاری مجدد مجمع انتخاباتی این هیات شد که سرانجام این طلسم شکسته شد و با انتخاب اعضای هیات رئیسه جدید، امید به رفع مشکلات آن زنده شد.

حدود هشت هزار بیمه‌شده کاراته در قم وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`