موج
کدخبر : ۳۸۷۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387546

مسئول دفتر اجتماعی حوزه‌های علمیه گفت: جایگاه ولایت فقیه برای برخی حتی گروهی از حوزویان نیز ناشناخته مانده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن زمانی در دوره اختتامیه تربیت مربی ولایت فقیه بر نقش آفرینی مربیان تربیتی ولایت فقیه در مسائلی چون تبیین و تشریح موضوع ولایت فقیه در بین طلبه‌ها و مردم تاکید کرد و گفت: تبیین این مساله در این شرایط حساس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نباید کسی به‌این امر مهم کوتاهی کند.

وی افزود: امروز متاسفانه باید از بعضی کارها نگران باشیم، چرا که  هنوز برخی حتی در حوزه، به‌جایگاه ولایت فقیه پی نبرده و حاضر نیستند در این رابطه برای طلبه‌ها مباحثی را مطرح کنند.

وی بیان داشت: آیا این افراد نمی‌دانند که بعد از ۱۴۰۰ سال انتظار، هدایت جامعه اسلامی به‌دست ولایت دینی و فقیه افتاده است، نگرانی ما این است که چرا به‌این جایگاه مهم سخنی نمی‌گویند و اقدام به‌تبیین آن برای طلبه‌های جوان و مردم نمی‌کنند.

مسئول دفتر اجتماعی حوزه‌های علمیه افزود: بنابر این مربیان تربیتی ولایت فقیه یکی از ماموریت‌های مهم شان رفع این نگرانی است باید به‌سراغ این استادان بیایند و آنها را هم همراه خود کنند تا فکر و اندیشه آنها را به‌سمت و سوی ولایت فقیه ببریم.

زمانی با بیان این‌که ولایت فقیه و رهبری مرجعیت دینی نعمت بزرگ و الهی بود که خدا به‌جامعه اسلامی عنایت کرد، گفت: ثمره این نعمت، انقلاب عظیمی بود که سبب تحول در جهان شد.

این مقام حوزوی افزود: امروز به‌خوبی می‌توان اهمیت این انقلاب و جایگاه رهبری و ولایت فقیه را فهمید، رهبری که سبب شد انقلاب ایران در جهان رخ بنماید.

وی بیان داشت: در کنار این امر شاهد هستیم انقلاب‌های زیادی در منطقه شکل گرفته ولی به‌دلیل نداشتن رهبر شجاع و انقلابی، مدیر و مدبر و با قدرت، انقلاب‌های آنها چون مصر شکست خورد و گرفتار قدرت‌های جبهه استکبار شد.

زمانی گفت: وجود رهبری شجاع و با قدرت و باصلابت چون امام راحل و رهبر معظم انقلاب این اجازه را به‌ابرقدرت‌های استکبار نداد تا همانند گذشته در ایران با زور کارشان را پیش ببرند.

مسئول دفتر امور اجتماعی حوزه‌های علمیه افزود: به‌دلیل اهمیت این جایگاه، مربیان تربیتی نیز لازم است با اقتدار به‌میدان بیایند و تبیین این امر مهم را در جامعه مدیریت کنند.   

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها