موج
کدخبر : ۳۷۸۸۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378843

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: این مستند برای معرفی بهتر جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان تهیه و تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علیرضا ارجمندی اظهار کرد: ۹ پروژه گردشگری این استان در سال ۱۴۰۰ با حجم سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره‌ کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی قم افزود: این پروژه‌ها شامل چهار هتل و هتل‌آپارتمان، ۲ مهمان‌پذیر، ۲ مجتمع ‌گردشگری و یک مرکز تفریحی و سرگرمی است.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این واحدها ۵۸ اتاق و ۱۳۵ تخت بر تعداد تخت‌های مراکز اقامتی قم افزوده می‌شود.

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان این‌که با افتتاح این ۹ پروژه  برای ۲۲۵ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: قم ۱۲ منطقه نمونه گردشگری دارد و برخی از آن‌ها با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند که با اهتمام ویژه، برای مانع‌زدایی از آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: معرفی جاذبه‌های گردشگری از طریق ساخت مستند کوتاه و انتشار آن در فضای مجازی، روش بسیار موثر و کم هزینه‌ای است که به جذب گردشگر از سایر نقاط دنیا منتهی می‌شود.

وی با بیان این‌که امروز ساخت مستند گردشگری ضروری است، تصریح کرد: در معرفی جاذبه‌های گردشگری باید انواع گردشگری و همچنین علایق و سلیقه‌های مختلف گردشگران و مخاطبان توجه ویژه داشت.

ضوابط بافت تاریخی شهر قم تبیین خواهد شد

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی همچنین در جلسه شورای فنی میراث ‌فرهنگی قم، بیان کرد: ضوابط بافت ‌تاریخی شهر قم در دست بررسی است که به‌زودی مصوب می‌شود.

وی افزود: تبیین تراکم، سطح اشتغال، ارتفاع برای ساخت و عرض معابر از جمله مواردی است که در ضوابط بافت ‌تاریخی باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: محدوده بافت‌ تاریخی قم حدود ۳۱۵ هکتار است که نباید مانع توسعه شهر قرار گیرد و در صورت نیاز، مجددا مورد بررسی و بازنگری قرار می‌گیرد.

ارجمندی گفت: شهروندان و مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌دانند که حفظ و احیای بافت تاریخی گامی مؤثر جهت حفظ هویت مذهبی شهر قم خواهد بود.

به گفته وی، احیای بافت ‌تاریخی می‌تواند محرک توسعه گردشگری استان باشد و در این زمینه با تعامل بیشتر با مدیریت شهری می‌توان به نحو مطلوب از بافت‌ تاریخی استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها