موج
کدخبر : ۳۶۸۷۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368714

رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی از تولید ۲ هزار و ۵۰۰ اثر علمی طی یک سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رییس پژوهشگاه بین المللی المصطفی اظهار کرد: موضوع ویژه این دوره از جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی، «ابعاد بین‌المللی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» است و این جشنواره درصدد این بود تا مبانی مهم و موثر در چهل سال دوم را تبیین کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن رضایی افزود: در مجموع ۷۰ مقاله در بخش ویژه در موضوع ابعاد بین المللی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، و افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ اثر نیز در بخش عمومی شامل کتاب، ترجمه، سمینار علمی، پایان نامه، رساله دکتری و غیره ارسال شده‌است.

رییس پژوهشگاه المصطفی ادامه داد: طلاب و مراکز بین المللی جامعه المصطفی از ابتدای سال‌جاری ۴۰۱ اثر علمی در قالب های مختلف تولید کرده‌اند.

رضایی گفت: بیست و دومین جشنواره شیخ طوسی با حضور پژوهشگرانی از بیش از ۶۰ کشور جهان برگزار شد و در مراسم اختتامیه از ۷۰ تن از این افراد تقدیر به عمل می‌آید.

وی افزود:  با توجه به شرایط ویژه کرونایی در مراسم امروز صرفا از جمعی از افراد برگزیده و خانواده بزرگ المصطفی تجلیل به عمل خواهد آمد.

 وی عنوان کرد: جشنواره شیخ طوسی از برنامه های مهم و سالانه جامعه المصطفی العالمیه برای بالندگی بیشتر جنبه علمی این نهاد علمی است.

رضایی تاکید کرد: شناسایی و معرفی استعدادهای برتر پژوهشی، ایجاد انگیزه و تشویق فعالیت های پژوهشی، تقویت ظرفیت های علمی طلاب، ارتقای کمی و کیفی تولیدات، زمینه سازی برای توسعه تعاملات علمی و بین المللی جامعه المصطفی، بسترسازی برای انجام تحقیقات علمی با رویکرد مسائل مورد نیاز جهان اسلام و اطلاع رسانی از پژوهش های صورت گرفته از اهداف مهم جشنواره شیخ طوسی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها