موج
کدخبر : ۳۴۱۱۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341179

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم خبرداد؛

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: تا پایان سال 91 حدود 71 مکان ورزشی در استان وجود داشت که در طول 7 سال گذشته 30 مکان ورزشی جدید به فضاهای ورزشی قم افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رسول منعم در نشست خبری که امروز به منظور تشریح عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان قم و پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران در فرهنگسرای جوان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت هفته خبرنگار و با اشاره به اینکه خبرنگاران با چشمانی بینا و زبانی صادق برای اطلاع‌رسانی در جامعه تلاش می‌کنند، اظهار کرد: اگرچه مسیر فعالیت آن‌ها سرشار از  سختی‌ها است ولیهیچگاه خللی در پیشروی آنان در عرصه شفاف‌سازی و آگاهی بخشی وارد نشده است.

وی اذعان کرد: اکنون استان قم 115 مکان ورزشی سرپوشیده، بیش از 51 هزار و 700 نفر جمعیت سازمان یافته ورزشی، 300 ورزشکار سازمان نیافته، 47 هیأت ورزشی و ... دارد که فرصت مناسبی در مسیر قهرمانی و رشد ورزش در استان فراهم کرده است.

منعم بیان کرد: افتتاح سه خانه جوان در کهک، پردیسان و دستجرد قم و همچنین مجموعه کم نظیر پیامبر اعظم(ص) با مساحت پنج هزار متر مربع، سالن و استخر سر پوشیده و ... طی سال گذشته از زیرساخت‌های مهم ورزشی قم است.

وی با بیان اینکه افتتاح چمن مصنوعی 15 خرداد قم نیز از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان است ادامه داد: تکمیل 79 خانه ورزشی روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزشی روستایی قم است که نقش خوبی در رشد فضای ورزشی روستایی استان داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: اعزام به مسابقات کشوری در سال 1398 به 718 مورد رسید.

منعم افزود: سند 12 ملک ورزشی در سال گذشته دریافت شد و همچنین سند یک قطعه زمین به ارزش 20 میلیارد ریال نیز در یکی از مناطق محروم قم از یک خیر دریافت شد.

وی بیان کرد: در سال 1391 حدود 425 میلیون ریال بودجه در اختیار بخش جوانان استان قرار داده شد در حالیکه در سال 1398 بیش از 12 میلیارد ریال بودجه کسب و در اختیار این بخش قرار داده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تصریح کرد: 340 کارگاه آموزشی در سال گذشته ویژه جوانان با حضور 10 هزار و 538 نفر در زمینه مشاوره و مهارت‌های قبل، حین و بعد از ازدواج برگزار شد.

منعم از صدور 13 مجوز در سال 1398 برای سمن‌های استان قم خبر داد و گفت: از دیگر پیشرفت‌های بخش جوانان افزایش تسهیلات ازدواج از سه میلیون تومان در سال 96 به 50 میلیون تومان در سال 98 است که 93 درصد زوج‌ها موفق به دریافت آن شده‌اند.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان نیز به صورت مرتب همواره برگزار می‌شود که 18 مصوبه خروجی این جلسات بوده است افزود: سند اوقات فراغت، و تسریع روند پرداخت تسهیلات ازدواج از جمله مصوبات این جلسات بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به اقدامات متعدد این اداره کل در سطح استان همزمان با شیوع کرونا به منظور پیشگیری از توسعه این بیماری گفت: ضدعفونی کردن اماکن توسط سمن‌ها در مناطق محروم، تهیه و نشر کلیپ‌های آموزشی در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان بخشی از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان قم برای مقابله با ویروس کرونا بوده است که با همکاری سمن‌ها صورت گرفته است.

منعم از ارائه پیشنهادات از سوی اداره کل ورزش و جوانان قم در راستای حمایت از مدیران اماکن‌های ورزشی استان و دستور مستقیم استاندار در خصوص ارسال این پیشنهادات به ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: امید است که این تلاش‌ها نتیجه‌بخش باشد و بتوان در راستای حمایت از مدیران اماکن ورزشی اقدامی مؤثر انجام داد.

وی با اشاره به کمبود زمین برای توسعه مکان‌های ورزشی در استان گفت: باید زمین‌هایی با کاربری ورزشی دریافت شود تا بتوان با مشارکت بخش‌های خصوص بخش‌های ورزشی استان را توسعه داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تشریح کرد: برای احداث چمن‌های مصنوعی در مناطق اطراف قم از جمله کهک، جعفریه و ... پیگیری‌ها در حال انجام است.

منعم از افتتاح فاز نخست یک باشگاه سوارکاری در هفته دولت خبر داد و گفت: این باشگاه در کیلومتر 12 جاده سابق اصفهان کمی بالاتر از پمپ بنزین طایقان قرار دارد که بخش گردشگری و رفاهی نیز برای این باشگاه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین مبلغ ناچیزی به زودی به همه هیأت‌های ورزشی قم اعطا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر ارجحیت سرمایه‌گذاری بر نیروهای نوجوان و پرورش ورزشکاران توانمند از طریق آن به جای خرید تیم‌های ورزشی گفت: به یقین هر دو مورد یعنی هم خرید تیم و هم سرمایه گذاری روی نوجوانان برای اداره کل ورزش و جوانان اهمیت دارد و برنامه‌ای برای پرورش ورزشکاران توانا از سن نوجوانی در دست پیگیری است.

منعم با اشاره به سالن 4500 نفره امام رضا(ع) گفت: تکمیل این سالن چند سال است که تعطیل است ولی اکنون ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته شده است و حتی از سهم استانی هم مبلغی برای آن مقرر شده است و امید است در آینده‌ای نه چندان دور بتوان این طرح را تکمیل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها