موج
کدخبر : ۳۳۷۲۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337244

معاون بهزیستی قم:

معاون بهزیستی قم از دریافت سه میلیارد و 580 میلیون ریال کمک هزینه معیشت برای مددجویان بهزیستی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، معاون توانبخشی بهزیستی قم نیز در گفت و گو با خبرنگاران با ارائه گزارشی از فعالیت های توانبخشی بهزیستی استان اظهار داشت: سال گذشته یکهزار کمک هزینه سه میلیون ریالی تا پنج میلیون ریالی معادل سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش بهزیستی قم پرداخت شد.

محمد علی مقدم خواه همچنین یکی از خدمات بهزیستی قم را تامین کمک هزینه کاشت حلزون برای نوزادان دارای اختلال های شنوایی دانست و گفت: برای این کار ۵۰۰ میلیون ریال هزینه لازم است، ولی با استفاده از موسسه های خیریه و همچنین کمک های بلاعوض بهزیستی با هزینه ۳۰ میلیون انجام شد که در این خصوص و همچنین تهیه قطعه های مورد نیاز آن ۵۴ مورد خدمت صورت گرفت.

مقدم خواه با اشاره به ارائه ۲۰۹ مورد خدمت به مددجویان تحت پوشش در خصوص مناسب سازی خودرو و منزل گفت: از مجموع ۴۴۰ مددجوی ضایعات نخاعی تحت پوشش بهزیستی قم ۴۰۶ مورد کمک هزینه نگهداری در خانه دریافت می کنند، که این خدمت ارائه شده در سال گذشته به صورت میانگین در هر ماه ۵۵۴ مورد بوده است.

معاون بهزیستی قم تامین ۷۳۲ مورد کمک هزینه لوازم توان بخشی برای معلولان جسمی، شنوایی و بینایی را نیز از دیگر خدمات ارائه شده عنوان کرد و گفت: برای تهیه اندام مصنوعی نیز ۱۴۱ مورد خدمت صورت گرفته و تا سقف ۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مقدم خواه با اشاره به پرداخت ۲ هزار مورد کمک هزینه درمان مددجویان طی سال ۹۸ افزود: ۴۸ مورد مجوز تردد در خطوط ویژه سطح شهر نیز برای مددجویان گرفته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها