موج
کدخبر : ۳۳۷۲۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337242

معاون بهزیستی خبرداد؛

معاون بهزیستی با اشاره به اجرای طرح غربال گری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ سال در مهدکودک های قم گفت: در سال گذشته ۷۳۳ کودک در ۳۸ مهد کودک استان غربال گری شدند که شنوایی ۷۴ کودک نیازمند درمان شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، صادق سلمانیان با اشاره به اینکه سه هزار و 650 جلسه مشاوره ژنتیکی برای مددجویان بهزیستی در سال گذشته انجام شده است، اظهار کرد: همچنین به منظور کمک هزینه آزمایش ژنتیک مبلغ 9 میلیارد و 110 میلیون ریال به 775 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی پرداخت شد.

معاون بهزیستی با اشاره به برخی از طرح ها و برنامه های حوزه پیشگیری بهزیستی قم اظهار داشت: اجرای برنامه فراگیر شناسایی اختلال های ژنتیکی در افراد دارای معلولیت از جمله این برنامه ها می باشد که در سال گذشته ۳۵۰ پرونده مددجویان بهزیستی استان بررسی شد.

وی بیان داشت: در بررسی های به عمل آمده ۲ خانواده دارای هفت معلول، هشت خانواده دارای چهار معلول و ۷۴ خانواده نیز دارای سه معلول بودند.

سلمانیان با اشاره به ارائه آموزش های غربال گری ژنتیک برای ۱۴ هزار و ۷۰۰ دانش آموز مقطع متوسطه دوم قم گفت: اجرای برنامه غربال گری پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال نیز از دیگر برنامه ها بوده که در سال ۹۸ بر روی ۴۱ هزار و ۳۵۷ کودک غربال گری بینایی انجام دادیم.

وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۳۲۰ کودک دچار اختلال بینایی تشخیص داده شدند، که از این تعداد ۲۸۰ تَن مبتلا به تنبلی چشم بودند و با شناسایی به موقع از ابتلایشان به اختلال های جدی تر جلوگیری شد.

سلمانیان همچنین اجرای طرح غربال گری شنوایی را نیز از دیگر برنامه های بهزیستی استان عنوان کرد و گفت: در سال قبل شنوایی ۱۷ هزار و ۹۷۸ نوزاد ارزیابی شد و ۴۳ تَن از آنها نیاز به سمعک داشتند.

وی گفت: ۶۲ نوزاد نیز دچار اختلال های شنوایی بودند که درمان آنها را پیگیری کردیم و به ۳۴ تَن از آنها کمک هزینه سمعک به مبلغ ۸۱۰ میلیون ریال پرداخت شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها