موج
کدخبر : ۳۳۶۲۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336293

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان قم:

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: متأسفانه برخی از مالکین در ساخت‌وسازها به حریم شبکه برق تجاوز می کنند که با این اقدام جان ساکنین این ساختمان‌ها را به خطر می‌اندازند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عین اله درامامی با انتقاد از عدم رعایت حریم شبکه‌های برق توسط برخی از مالکین و پیمانکاران گفت: این‌گونه تخلفات علاوه بر مخاطرات جانی برای شهروندان، منجر به ایجاد مشکلاتی در شبکه برق می‌شود.

وی با بیان اینکه مالکین باید قبل از شروع ساخت‌وساز نسبت به استعلام نقشه تأسیسات برق اقدام کنند، یادآور شد: متأسفانه برخی از مالکین در ساخت‌وسازها با زدن بالکن وارد حریم شبکه‌های توزیع برق می‌شوند و جان ساکنین این ساختمان‌ها را به خطر می‌اندازند.

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان قم با تأکید بر اینکه تجاوز به حریم شبکه‌های برق جان کارگران ساختمانی را نیز تهدید می‌کند، به قطعی برق به دلیل عدم رعایت حریم شبکه‌های برق در مناطق در حال ساخت‌وساز اشاره و اظهار کرد: این اتفاق به ویژه در ساختمان‌های در حال نما رخ می‌دهد که سقوط داربست بر روی شبکه برق، پارگی کابل و اختلال در شبکه برق‌رسانی را به دنبال دارد.

وی حریم‌ شبکه ۲۰ کیلوولت یا فشار متوسط را 210 سانتیمتر و حریم شبکه فشار ضعیف را نیز ۱۳۰ سانتیمتر اعلام کرد و یادآور شد: این حریم باید از سوی مالکین واحدهای ساختمانی رعایت شود گرچه در این زمینه ناظران ساختمانی به ویژه نظام‌مهندسی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

درامامی با اشاره به تخلفات ساختمانی برخی از مالکان گفت: این مالکان نسبت به پرداخت جرائم ناشی از افزایش بنا اقدام می‌کنند در حالی که تخلفات در مواردی تجاوز به حریم شبکه برق است که مشکلات خاص خود را به دنبال خواهد داشت.

وی به مشکلات ایجاد شده در مناطقی که تخلفات ساختمانی منجر به افزایش بنا وجود دارد اشاره و خاطرنشان کرد: در این‌گونه موارد با توجه به عرض کم پیاده روها برای تأمین برق مشترکان لازم است از "جلوبر "استفاده شود که همین امر تعمیرات و نگهداری شبکه را مشکل می‌کند و منجر به طولانی شدن رفع خاموشی و نقص می‌شود.

معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به عبور "زیگزاکی" شبکه برق از معابر به دلیل تخلفات ساختمانی گفت: اجرای شبکه برق به صورت نامنظم ضمن اینکه نازیبایی را در مبلمان شهری به دنبال دارد مخاطرات خاص خود را نیز خواهد داشت.

وی در پایان ضمن اینکه از مالکان خواست تا از تجاوز به حریم شبکه برق در ساخت و سازها پرهیز کنند از دستگاه‌های ناظر خواست تا در زمینه جلوگیری از این تخلفات اقدامات لازم را انجام دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها