موج
کدخبر : ۳۳۰۳۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330328

معاون استاندار قم:

معاون استانداری قم گفت: خاک‌سپاری اموات در آرامستان های داخل شهر به دلیل محدودیت‌های دفن به‌شدت هزینه‌بر شده و قمی‌های اصیل را آزار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محسن بهشتی در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه 540 هکتار از اراضی دولتی قم در سال‌های قبل به حریم شهر قم الحاق شده است، اظهار کرد: فرآیندهای قانونی الحاق اراضی ۶۳ هکتاری به حریم شهر قم در سال‌های قبل انجام‌شده و تمام ظرفیت‌های قانونی در آن دیده‌شده است.

وی ابراز کرد: در الحاق‌های حاکمیتی اراضی به محدوده شهری تمام دستگاه‌های اجرایی و مجموعه مدیریت شهری ملزم به همکاری هستند.

معاون عمرانی استانداری قم گفت: با توجه به ظرفیت ملی تولید مسکن الزام در الحاق این اراضی به حریم شهری قم ضرورت دارد.

وی در ادامه با اشاره به‌ضرورت احداث آرامستان جدید قم در نزدیکی مسجد جمکران تصریح کرد: نباید زلف آرامستان جدید قم به مسجد مقدس جمکران و معنویت گره‌زده شود.

بهشتی ادامه داد: احداث این آرامستان از نیازهای اساسی استان است و شایسته نیست عده‌ای به بهانه مسائل معنوی و احساسی مانع احداث این طرح شوند.

وی اضافه کرد: از سال ۸۲ ضرورت احداث آرامستان جدید در قم مطرح بوده اما به دلیل مسائلی که همواره بر آن تحمیل‌شده هنوز پیشرفت خاصی در آن اتفاق نیفتاده است.

وی گفت: تولیت مسجد مقدس جمکران در کلنگ زنی این پروژه حضورداشته و در جریان روند کامل طرح بوده است.

بهشتی یادآور شد: توسعه شهر قم به سمت جاده قدیم اصفهان خواهد بود و در حریم این آرامستان شاهد توسعه بیشتر شهری نخواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها