موج
کدخبر : ۳۳۰۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330029

شهردار قم:

شهردار قم گفت: اولویت اول ما اتمام این فاز اول و افتتاح آن است و در سال 1400 ادامه آن را در دستور کار خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه نشست شورای سازمان قطار شهری که برای بررسی مشکلات مترو قم که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه جلسه مشترک بررسی مشکلات مترو قم با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه روند تکمیل پروژه مترو مورد بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد فاز نخست مترو قم تا پایان سال 99 به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: ما بیشتر دنبال این بودیم که پشتوانه مالی و مهندسی پروژه به سمتی رود که پروژه به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد و دست کم هزار میلیارد تومان برای فاز اول پروژه اعتبار نیاز است که پیش‌بینی شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه نحوه پیشبرد پروژه و تعاملات مربوط به آن در این جلسه تعیین تکلیف شد تصریح کرد: فاز اول پروژه در 5.2 کیلومتر با 2 ایستگاه افتتاح خواهد شد و 4 ایستگاه دیگر به مرور راه‌اندازی می‌شود.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه حمل و نقل ریلی اگرچه پرهزینه است اما می‌تواند برای شهرها راهگشا باشد تصریح کرد: در قم سالیانه 20 میلیون زائر داریم که این پروژه می‌تواند بسیاری از مشکلات ترافیکی و حمل و نقلی را برطرف سازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها