موج
کدخبر : ۳۲۹۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329892

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع):

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به لزوم توجه دادن مردم و نسل جوان به لذت بندگی خدای متعال گفت: لذت بندگی را باید در خود و خانواده و عموم مردم و جامعه ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی در ابتدای سلسله دروس ماه رمضان، با اشاره به اینکه عبودیت و بندگی خداوند از همه چیز مهم‌تر است، اظهار کرد: هر کسی باید از خود این سوال مهم را بپرسد که ما چقدر بندگی خدا را کرده‌ایم؟ چراکه گاهی انسان با خودش فکر می‌کند که عمری از او گذشت، اما آن‌چنان‌که شایسته است چیزی از بندگی خدا نفهمیده است.

وی اضافه کرد: حب دنیا و تعلقات دنیوی مانع از عبودیت پروردگار عالم می‌شود، لذا در این شب‌های قدر باید از خداوند خواست تا دست همه ما را بگیرد و ما را در مسیر بندگی خویش قرار دهد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: تنها راه رسیدن به عبودیت این است که آنچه را خدای متعال فرموده است دقیق عمل کنیم و چیزی از واجبات الهی کم نگذاریم و از محرمات نیز اجتناب کنیم.

فاضل لنکرانی تاکید کرد: اگر کسی خیال کند که بدون دستورات دینی همانند نماز می‌تواند بندگی خدای متعال را بکند، سخت در اشتباه است.

وی افزود: تا کسی فقیه نشود نمی‌تواند عارف شود، به‌عبارت‌دیگر تا کسی مزه فقه را نچشیده و به فقاهت نرسیده باشد، محال است به عرفان حقیقی دست پیدا کند، مگر ادعاهای پوچ و خیالی از عرفان.

وی اضافه کرد: اگر کسی واقعا چنین فکری در سر داشته باشد که بدون انجام و اقامه نماز می‌تواند به حقیقت دین دست پیدا کند، در واقع این کار او انکار همه انبیای الهی است؛ چراکه طبق آیات قرآن کریم هیچ پیامبری نبوده است، مگر این‌که دعوت به عبودیت و بندگی خدای متعال در راس همه برنامه‌های او بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: سیره رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) این‌گونه بوده است که آن حضرات با دقت همه دستورات الهی را انجام می‌داده‌اند از نماز و روزه تا سایر عبادات؛ آن‌چنان بین ظاهر و باطن دین ارتباط وجود دارد که اگر کسی آخر عمرش هم توهم کند که به نماز نیازی ندارد همه باطن را نیز ازدست‌داده است.

وی با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر ابراز امیدواری کرد: خدای متعال به همه ما توفیق درک شب قدر و فیوضات عظیم این ایام را عنایت کند و برای مردم ایران اسلامی و همه بشریت مقدرات خوبی رقم بخورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها