موج
کدخبر : ۳۲۸۴۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328451

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: بارش برف و باران و رهاسازی حقابه قمرود طی یک ماه گذشته، تالاب‌های قم را پرآب ساخته و شرایط زیستی در این مناطق را بهبود بخشیده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید رضا موسوی مشکینی درحاشیه بازدید از تالاب‌های شکار ممنوع مره و حوض سلطان قم ، با اشاره به اینکه گذشت زمان موجب تغییر شرایط اکولوژیک در تالاب شکار ممنوع حوض سلطان شده است، اظهار کرد: باید در خصوص مجوزهای برداشت نمک در این منطقه بازنگری صورت گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: به همین منظور درروزهای آتی طی جلسه‌ای با حضور مسئولان ذیربط در دستگاه‌های اجرایی و معدنکاران، در این خصوص تصمیم‌های لازم اخذ خواهد شد.

وی بر ضرورت ادامه تأمین حقابه زیست محیطی قمرود و قره چای و کاهش اضافه برداشت‌ها از منابع آب زیرزمینی به ویژه در دشت مسیله تأکید کرد و گفت: برای مقابله با کانون‌های القاء گرد و غبار درمرکز کشور و حفظ گونه‌های خاص گیاهی و جانوری در این مناطق، باید حقابه رودخانه‌ها و تالاب‌های قم را تأمین کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم آبگیری تالاب های مره و حوض سلطان و حضور پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در این مناطق را مناسب ارزیابی کرد و افزود: این اداره‌کل از هرگونه خسارت زیست محیطی به مناطق و زیستگاههای حساس و شکننده استان جلوگیری و بر اساس ضوابط و قوانین با آن برخورد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها