موج
کدخبر : ۳۲۷۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327405

مدیر حوزه‌های علمیه با صدور پیامی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مدیر حوزه‌های علمیه با صدور پیامی پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور را تبریک گفت.

متن پیام آیت الله اعرافی به شرح زیر است:

با سلام و تبریک فرارسیدن ماه نیایش و بندگی و شهرالله المبارک رمضان، خبر مسرت بخش پرتاب ماهواره به فضا از سوی سپاه سرافراز پاسداران انقلاب اسلامی در آستانه ماه مبارک رمضان و در ایام مواجهه کشور با ویروس کرونا، موجی از شادی در ملت شریف ایران و محور مقاومت و امت اسلام و طوفانی از خشم مستکبران عالم و دشمنان ایران و انقلاب اسلامی پدید آورد.

در این پیام افزوده شده است: این اقدام هوشمندانه و جهش علمی و فناورانه مایه اقتدار فزون‌تر میهن اسلامی و اعتلای گفتمان انقلاب اسلامی و بازدارنده از خیال تعرض به ایران و نویدبخش فصلی نو  و صلح و آزادی در منطقه است.

این پیام حاکی است: این حماسه را صمیمانه به ملت ایران و رهبر گرانقدر و فرمانده معظم کل قوا تبریک و شادباش می‌گویم و از سپاه سربلند و همه نیروهای مسلح و مدافع وطن و به‌ویژه طراحان و مجریان این طرح مهم و مبارک تقدیر و تشکر می‌نمایم.

« ماهواره نور » به‌عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه سوم اردیبهشت‌ماه جاری از ماهواره‌بَر «قاصد» از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای و ترکیبی از سوخت جامد و مایع است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها