موج
کدخبر : ۳۲۷۰۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327053

استاندار قم:

استاندار قم با بیان اینکه هم اکنون ۵۸۵ خدمت دستگاه‌های مختلف استان به صورت الکترونیک ارائه می‌شود، گفت: با توجه به مصوبه ستاد مرکزی کرونا در راستای گشایش صنوف، به جز اصناف پر خطر، ضروری است این اصناف به منظور به حداقل رساندن حضور مردم، کالا و خدمات خود را به صورت الکترونیکی عرض کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه راهبردی توسعه مدیریت استان درگفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه باید طرح فاصله گذاری هوشمند با جدیت رعایت شود، اظهار کرد: مردم قم نیز باید باتوجه به این مهم و به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در ادارات دولتی و بازارها حضور پیدا نکنند.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه دولت الکترونیک گفت: شناسایی تمام فعالیت و خدمات دستگاه‌های دولتی که امکان ارائه الکترونیکی و غیرحضوری آنها وجود دارد،‌ در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مشخص نیست که پایان بیماری کرونا چه زمانی خواهد بود، باید حضور در بازار، اصناف و ادارات به حداقل رسیده و بستر ارائه خدمات به صورت الکترونیک فراهم شود.

وی  افزود: به حداقل رساندن حضور مردم در بازار نیازمند گسترش کسب و کارهای الکترونیک در سطح استان است.

وی با اشاره به تاکید برنامه راهبردی اصلاح نظام اداری کشور بر توسعه و تحقق دولت الکترونیک، ادامه داد: توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی ادارات استان به عنوان یک برنامه محوری در قالب برنامه های نظام تحول اداری با جدیت دنبال می‌شود.

استاندار قم،‌ تاکید کرد: میزان تحقق دولت الکترونیک توسط دستگاه‌های اجرایی استان ارزیابی و دستگاه‌های پیشتاز معرفی می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها