موج
کدخبر : ۳۲۶۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326740

استاندار قم:

استاندار قم به بازگشایی برخی صنوف و آغاز بکار مجدد کسبه کم ریسک اشاره کرد و گفت: پاساژها و صنوف واقع در اماکن مسقف و بازارها مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و صرفا تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت خواهند بود و دستورالعمل‌های آن از طریق اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری، در گفت‌وگویی، اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود باید در استان قم قرنطینه خانگی و تعطیلی مشاغل پرریسک را همچنان ادامه دهیم.

وی با اشاره به تداوم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی و آموزشی تا اطلاع ثانوی گفت: مراکز علمی دانشگاهی مجاز هستند صرفا در مقطع دکترا به‌صورت حضوری فعالیت نمایند.

وی توسعه ناوگان حمل‌ونقل شهری را از دیگر مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان و افزود: مقرر شد تجهیز و نوسازی و افزایش تعداد اتوبوس‌های شهری در شهرهای بزرگ در دستور کار قرار گیرد.

کادر درمانی قم اولین مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا در کشور هستند

همچنین استاندار قم در دیدار با رییس و برخی از مدیران بیمارستان کامکار قم، با اشاره به توفیق خدمت کادر پزشکی و درمانی استان قم در بحران کرونا، اظهار کرد: کادر درمانی قم اولین مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا در کشور هستند و مدیریت استان از زحمات و تلاش‌های تک‌تک کادر درمانی ، پزشکی ، پرستاری و عوامل مستقر در بیمارستان تشکر و قدردانی می‌نماید.

سرمست با اشاره به تعامل ، هم‌افزایی و مشارکت بی‌نظیر ستادها و قرارگاه‌های مردمی و خیرین سلامت، افزود: استان قم در سخت‌ترین شرایط شیوع این ویروس در کشور توانست با تلاش و همت بی‌نظیر کادر درمانی و پزشکی و اعضای ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تاکنون نتایج خوبی را به دست آورد.

وی توفیق خدمت به مردم در شرایط بحران را توفیق الهی دانست و تصریح کرد: قبول مسئولیت در شرایط بحرانی و تلاش شبانه‌روزی مسئولان و کادر درمانی در زمان بحران باانگیزه خدمت به مردم و رضایت الهی، نقش مهمی در کسب توفیق در مدیریت بحران کرونا در قم داشته است.

استاندار قم گفت: همدلی و تعامل فرابخشی در مدیریت کرونا در استان اعم از رهنمودهای علما و مراجع عظام تقلید ، همکاری و تعامل ارکان نظام در استان ، ستادها و قرارگاه‌های مردمی و خیرین سلامت موجب شد تا استان قم بتواند موفقیت خوبی درزمینهٔ مبارزه و کنترل این بیماری به دست آورد.

در این دیدار، جمعی از پزشکان و پرستاران بیمارستان کامکار به نمایندگی از مدافعان سلامت و با اهداء لباس خدمت از حمایت های استاندار قم قدردانی کردند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها