موج
کدخبر : ۳۲۶۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326373

استاندار قم خبرداد؛

استاندار قم گفت: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده تکمیل بیمارستان‌های امیرالمؤمنین (ع)، مادر، استقرار بیمارستان سیار ارتش و افزایش ظرفیت درمانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگاری موج قم، بهرام سرمست در نشست با مدیران مواکب مردمی استان، با تاکید بر اهمیت طرح مواسات، همدلی و کمک مومنانه در روزهای شیوع کرونا ، اظهار کرد: موکب‌ها و ستادهای مردمی مقابله با این ویروس در مسیر تحقق این طرح‌ها در استان قم برنامه‌ریزی کنند.

موکب‌ها و ستادهای مردمی مقابله با کرونا در قم فعال شود

وی همچنین بیان کرد: در ابتدای شناسایی افراد مبتلا به این بیماری در استان، تمام ظرفیت‌های استان بکار گرفته شد تا با قطع زنجیره انتقال بیماری، سلامت عمومی جامعه تامین شود.

استاندار قم با بیان بسیج ملی تمام امکانات در کشور در جهت مقابله با بیماری کرونا، اضافه کرد: این بیماری در حالی تاب‌آوری ظرفیت درمانی کشور را نمایش داد که بسیاری از کشورهای مدعی پیشرفت‌های پزشکی و درمانی در مقابل بیماری عاجز مانده‌اند.

سرمست تدبیر مدیریت استان را مبنی بر پیش‌بینی افزایش ظرفیت تخت‌های درمانی و مراکز نگهداری از بیماران کرونایی در روزهای نخست اعلام شیوع این بیماری را در قم ارزشمند قلمداد کرد.

سرمست بیان داشت: با حمایت و پیگیری رییس جمهور، معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، رییس سازمان برنامه‌وبودجه، وزیر بهداشت و رییس مجلس شورای اسلامی ۳۱۰۰میلیارد ریال اعتبار لازم برای تکمیل بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اختصاص یافت و این مرکز درمانی تا ماه رمضان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تامین زیرساخت‌های نظام سلامت استان را از موضوعات مهم دیگر ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا دانست و گفت: در این راستا تجهیز مراکز درمانی و تولید اقلام بهداشتی در دستور کار قرار گرفت و نیز با پیگیری مدیریت استان و رایزنی ریاست محترم مجلس اختصاص دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی به استان قطعی و به‌زودی در استان استقرار خواهد یافت .

استاندار قم با تقدیر از خدمات کادر درمانی استان جهت درمان و کنترل شیوع بیماری کرونا، ادامه داد: از نقاط روشن و قابل‌توجه مبارزه با بیماری کرونا در قم، حضور نیروهای مردمی، طلاب و دانشجویان جهادی در کنار کادر درمانی و پزشکی بود.

به دنبال ساماندهی قرارگاه های مردمی مقابله با کرونا هستیم

وی گفت : استان قم در موارد مختلف در مقابله با شیوع کرونا پیشتاز بوده و به‌عنوان الگو مطرح شد، که ازجمله آن فراهم نمودن شرایط غسل و تدفین درگذشتگان بیماری کرونا به‌عنوان اولین استان بود که با تعامل و هم‌فکری با علما و در نظر گرفتن پروتکل‌های وزارت بهداشت این شرایط تعریف و اجرایی شد و در پی آن به سایر نقاط کشور نیز تسری پیدا کرد.

سرمست حفظ جان شهروندان و سلامت آن‌ها را اولویت ستاد ملی مبارزه با کرونا خواند و گفت: در راستای اجرای طرح‌های پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا، هر جا که مسئولین درراه تامین سلامت عمومی مصمم وارد میدان عمل شدند، مردم نیز با همراهی و همدلی خود به اجرای این طرح‌ها و کاهش مخاطرات بحران شیوع بیماری کرونا کمک کردند.

استاندار قم به نقش قرارگاه‌های مردمی و خیرین اشاره و اضافه کرد: مدیریت استان به دنبال ساماندهی خدمات مردمی و تداوم آن‌ها در ایام پس از کرونا است تا گروه‌های داوطلب و مردمی همواره بتوانند از این فیض بزرگ و خدمت به مردم بهره‌مند شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها