موج
کدخبر : ۳۲۳۶۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323621

استاندار قم:

استاندار قم با اشاره به بارندگی‌های انجام شده در قم و جاری شدن سیلاب و وقوع آب گرفتگی در برخی مناطق و معابر این استان، گفت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال بارش های شدید در قم، طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران مقرر شد تمام دستگاه های اعم از اورژانسی و امدادی و خدمات رسان آمادگی کامل داشته باشند و از روز گذشته با توجه به سیلابی شدن مسیرهای استان به تمام دستگاه ها آماده باش دادیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست حجم بارش‌های صورت گرفته در قم طی شبانه روز گذشته را حداقل ۴۸ میلیمتر در سطح شهر قم و حداکثر ۷۰ میلیمتر در سطح استان عنوان کرد، و افزود: این حجم از بارندگی معادل یک سوم بارش سالانه استان است که بارش خوبی به شمار می‌آید.

سرمست همچنین با بیان اینکه بارش در بخش‌های خلجستان، سلفچگان و کهک قم به صورت برف بوده است، گفت: یخ زدگی ناشی از این بارش‌ها خسارت‌هایی را متوجه کشاورزان و باغداران این مناطق نموده که فرمانداری مامور برآورد این خسارت‌ها و پیگیری موضوع شده است.

استاندار قم گفت: در سطح شهر قم نیز آب گرفتگی‌هایی را داشتیم که با حضور به موقع نیروهای شهرداری و آب و فاضلاب شهری آب گرفتگی ها کنترل شد و یک مقداری از منازل شهروندان دچار آسیب شده که طبق برآورد صورت گرفته خسارت‌ها جزیی است و خسارت عمده نداشتیم.

سرمست در ادامه با اشاره به حادثه ریزش تونل در میدان کشاورز قم، گفت: حوالی ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد امروز ۲ دستگاه خودرو با پنج سرنشین داخل یک گودال سقوط کردند که به علت این حادثه سه تَن جان باختند و دو تن نیز به بیمارستان اعزام شدند.

وی اذعان داشت: بلافاصله به معاونت عمرانی استانداری ماموریت دادم که با حضور دستگاه های ذی ربط و کارشناسان صاحب نظر برای روشن شدن ماهیت و ابعاد موضوع و بررسی علل و عوامل این حادثه تشکیل جلسه بدهد.

استاندار قم در عین حال گفت که آمادگی دستگاه های خدمات رسان و اجرایی استان برای بارندگی های اخیر موجب شد این حادثه که می توانست خسارت های بیشتری در پی داشته باشد مدیریت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها