موج
کدخبر : ۳۲۰۷۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320759

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم:

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم از حضور روانشناسان در بیمارستان‌های بیماران کرونایی استان قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، باقر محمودی در گفت‌وگویی در خصوص وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا ، اظهار کرد: روانشناسان در بیمارستان‌های ویژه بیماران کرونایی استان مستقرشده و به کادر درمانی و بیماران مشاوره می‌دهند.

وی افزود: یکی از گروه‌های هدف مهم سلامت روان، کادر درمانی بیمارستان‌های ویژه بستری بیماران کرونایی، اعم از پزشک، پرستار و نیروهای خدماتی هستند که تصمیم گرفته شد برای اولین بار در کشور، روانشناسان حوزه بهداشت و درمان در بیمارستان‌ها مستقر و با حضور در بخش‌ها به کادر درمان روحیه داده و استرس و اضطراب آنان را کاهش دهند و همچنین در صورت نیاز به آنان در اتاق مشاور که در بیمارستان‌ها دایر شده است مشاوره دهند.

وی ادامه داد: گروه هدف دوم این روانشناسان، مشاوره به بیماران بستری در بیمارستان‌ها برای افزایش سطح روحیه بیماران و کاهش استرس و اضطراب آن‌هاست.

وی گفت: با توجه به متفاوت بودن نحوه غسل، کفن‌ودفن افراد فوت‌شده، اطرافیان آن‌ها دچار استرس و اضطراب فراوانی شده‌اند که ما با اختصاص اتاق مشاوره و استقرار دو روانشناس بالینی در آرامستان سعی در کاهش استرس و اضطراب خانواده و اطرافیان خانواده‌های بیماران فوت‌شده داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها