موج
کدخبر : ۳۱۷۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317062

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خبرداد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: تا پایان سال آینده تعداد ۹۰۰ صندلی دیگر به سینماهای قم افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید موسی حسینی کاشانی در گفت‌وگویی در حاشیه برگزاری سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر در قم، با بیان این‌که در ۲ سال اخیر تعداد صندلی‌های سینما در قم ۲ برابر شده است، اظهار کرد: تعداد صندلی سینماهای استان از ۹۰۰ صندلی در سال ۹۶ به یک‌هزار و ۸۵۰ صندلی در سال جاری افزایش یافته است.

وی تقویت زیرساخت‌های فرهنگی را یکی از اولویت‌های این اداره کل برشمرد و افزود: سال گذشته ۵۷۰ هزار بلیت در سینماهای استان به‌فروش رسید، این درحالی است که در ۹ ماه نخست امسال به طور تقریبی به‌اندازه سال گذشته در سینماهای قم بلیت به‌فروش رسیده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود، اکران فیلم های برگزیده جشنواره فیلم فجر در این استان را اقدامی قابل‌ستایش دانست و گفت: اکران فیلم‌های جشنواره فجر در استان‌ها زمانی جزو مطالبات و آرزوهای دست‌نیافتنی هنرمندان بود که این مطالبه در سال‌های اخیر و با نظر مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محقق شده است.

حسینی کاشانی، استقبال مردم و هنرمندان قم از اکران فیلم‌های جشنواره فجر را بسیار گسترده اعلام و بیان کرد: ۱۴ فیلم برگزیده جشنواره فجر امسال در ۲ سینمای استان اکران می‌شود و تلاش شده است تا بهترین فیلم‌ها برای اکران در قم انتخاب شوند./

وی با تاکید بر تلاش برای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی استان به سطح استاندارد گفت: اقدام‌های خوبی برای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی قم انجام شده است که نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها در حال نمایان شدن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خاطرنشان کرد: افزایش تعداد نگارخانه‌‎ها، سالن‌های نمایش و سینماهای استان در سال‌های اخیر نوید جهش در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی در استان را می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها