موج
کدخبر : ۳۱۶۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316993

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل‌کشت بخش جعفریه در ۶ هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری اجراشده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس پورمیدانی  در آیین افتتاح طرح‌های جهاد کشاورزی قم به مناسبت دهه مبارک فجر ، در بخش جعفریه قم، با تاکید بر سیاست کلان استان در توسعه کشت گلخانه‌ای، اظهار داشت: توسعه گلخانه از رویکردهای اصلی این سازمان در بخش جعفریه است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست ۵۰ هکتار گلخانه در این بخش احداث می‌شود که تاکنون برای ۳۰ هکتار آن روند اداری و صدور پروانه انجام‌شده است.

وی بیان کرد: ۳۹ میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در طرح‌های جدید بخش کشاورزی توسط بخش خصوصی بوده است.

وی افزود: استقبال کشاورزان و بخش خصوصی استان از سرمایه‌گذاری‌های جدید در این بخش بسیار چشمگیر است.

پورمیدانی ظرفیت کشاورزی بخش جعفریه را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: این بخش قطب کشاورزی استان قم به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: ۸۸ میلیون مترمکعب حجم آب استفاده‌شده در حوزه کشاورزی در بخش جعفریه است که با توسعه سیستم‌های نوین آبیاری از هدررفت این میزان آب جلوگیری خواهد شد.

پورمیدانی عنوان کرد: هیچ مشکلی در توزیع و تامین نهاده‌های دامی و طیور در استان قم وجود ندارد و روند توزیع و تامین این نهاده‌ها توسط سامانه‌های هوشمند صورت می‌گیرد.

وی گفت: جداسازی میدان دام و منطقه دامشهر از طرح‌های پیش روی سازمان جهاد کشاورزی قم برای ساماندهی و پاسخگویی به مطالبه دامداران استان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم تصریح کرد: یک حلقه چاه جدید برای تامین آب ۷۰۰ واحد دام‌پروری در منطقه دامشهر خریداری‌شده و در اختیار این منطقه قرار می‌گیرد.

پورمیدانی تصریح کرد: رونده مزایده کشتارگاه جاهد طی شده و در روزهای آینده به بخش خصوصی واگذار می‌شود،  کشتارگاه جاهد به محلی راهبردی برای ذخیره‌سازی و کشتار دام در سطح کشور تبدیل خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها