موج
کدخبر : ۳۳۷۰۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337075

عدالت حاجی‌پور:

فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: در حال حاضر در شهرستان پارس‌آباد شاهد بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در اجرای مراسمات ختم و عزاداری و عروسی‌ها هستیم که سبب وقوع موج دوم کرونا در منطقه شده است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از ایجاد محدودیت‌ها جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عدالت حاجی‌پور فرماندار شهرستان پارس‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا در حال آماده‌ باش بوده و اقدامات لازم را عملیاتی می‌کنند تا از ورود وضعیت کرونایی منطقه به وصعیت قرمز جلوگیری شود.

وی شهرستان پارس‌آباد را شهرستان معین در شمال استان اردبیل دانست و افزود: شهرستان پارس‌آباد مغان در شمال استان اردبیل با توجه به وجود امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی ویژه به عنوان شهرستان معین شناخته می‌شود به طوری علاوه‌بر تحت پوشش قرار دادن بیماران شهرستان‌های اصلاندوز و بیله سوار بیمارانی از برخی از شهرهای استان آذربایجان شرقی را نیز پذیرش می‌کند.

حاجی‌پور از غربالگری مردم شهرستان پارس‌آباد از لحاظ کرونا خبر داد و تصریح کرد: ۲ مرکز تخصصی کرونا در شهرستان پارس‌آباد به صورت ۱۶ ساعت و ۲۴ ساعت راه اندازی شد و ۱۰۰ درصد مردم شهرستان از لحاظ کرونا غربالگری شده‌اند به طوری که هر بهورز در مرکز بهداشت ۱ هزار و ۲۳۴ نفر است افراد تحت پوشش را غربالگری کرده‌اند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد با اشاره به اجرای طرح ضربتی نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری ویروسی کرونا تاکنون ۳ بار بازارها و واحدهای صنفی شهرستان پارس‌آباد تعطیل شده است و در قالب طرح ضربتی نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی رعایت پروتکل‌های را در اولویت قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه ضدعفونی مراکز پرتجمع شهرستان در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: با ایجاد کارگاه تولید محلول‌های ضدعفونی گندزدایی مراکز پرتجمع شهرستان در دستور کار قرار دارد و تاکنون ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در این عملیات‌ها در بانک‌ها، خیابان‌ها، واحدهای صنفی، بازار، خیابان‌ها و روستاها استفاده شده است.

حاجی‌پور با تاکید بر همکاری و مشارکت سپاه و بسیج در پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا گفت: سپاه و بسیج نیز در شهرستات مرزی پارس‌آباد علاوه‌بر اجرای اقدامات پیشگیرانه در حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا نیز پیشتاز بوده است و تاکنون در قالب رزمایش بزرگ کمک مومنانه ۱۳ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۴ میلیارد تومان توزیع شد و خیرین سلامت نیز ۲۰۰ میلیون تومان به حوزه درمان شهرستان کمک کرده‌اند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان پارس‌اباد شاهد بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در اجرای مراسمات ختم و عزاداری و عروسی‌ها هستیم که سبب وقوع موج دوم کرونا در منطقه شده است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از ایجاد محدودیت‌ها جلوگیری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها