موج
کدخبر : ۳۳۴۲۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334288

ایمانعلی ایمانی:

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین ‌شهر از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی روستایی و عشایری در شهرستان مشگین‌ شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ایمانعلی ایمانی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین ‌شهر در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی در مشگین‌شهر اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نمایشگاه فرش دستباف و صنایع دستی روستایی و عشایری با حضور فعالان این عرصه و صنعتگران صنایع دستی در مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

او افزود: این نمایشگاه توسط اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف استان اردبیل و با همکاری و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل لز 5 تا 10 تیرماه در بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین‌شهر با اشاره به دستگاه‌های همکاری در این زمینه گفت:‌ در کنار این اداره کل، استانداری اردبیل، فرمانداری مشگین‌شهر، اداره کل کمیته امداد استان اردبیل، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل، خوشه فرش استان اردبیل و شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در برگزاری این نمایشگاه همکاری خواهند داشت.

ایمانی با اشاره به صنایع دستی بومی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: صنایع دستی به ویژه در مناطق روستایی این استان با سرانگشتان هنرمندان و صنعتگران این رشته‌ها تولید و روانه بازار می‌شود و دارای ظرفیت‌های مناسب و مطلوبی در این حوزه در شهرستان هستیم.

او تصریح کرد: حمایت از فعالان و صنعتگران صنایع دستی این شهرستان می‌تواند زمینه‌ساز رونق تولید و اشتغال در مشگین‌شهرشده و زمینه خلق ثروت در این صنعت را فراهم آورد که به دنبال تحقق این مهم هستیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها