موج
کدخبر : ۲۹۲۰۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-292054

مسعود کردستانی:

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: بخش تعاون به‌ عنوان یکی از ارکان اقتصاد کشور معرفی شده و از این رو که بهترین گزینه برای تحقق شعار سال توجه به مفاهیم رونق تولید است، وظیفه خطیری را در راستای فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت غیردولتی در فعالیت‌های اقتصادی با اولویت بخش تعاونی خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مسعود کردستانیمدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل رونق تولید را از جمله مهمترین ماموریت‌های این بانک دانست و گفت: بخش تعاون به‌ عنوان یکی از ارکان اقتصاد کشور معرفی شده و از این رو که بهترین گزینه برای تحقق شعار سال توجه به مفاهیم رونق تولید است، وظیفه خطیری را در راستای فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت غیردولتی در فعالیت‌های اقتصادی با اولویت بخش تعاونی خواهیم داشت.

 وی افزود: با استفاده از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در صدور ضمانت ‌نامه برای دریافت ‌کنندگان تسهیلات یک فرصت ویژه فراهم شده و لازم است اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل به تشریح برنامه‌های آتی بانک توسعه تعاون نیز پرداخت و افزود: از برنامه‌های آتی بانک توسعه تعاون افزایش قدرت تسهیلات دهی با جذب منابع سپرده‌ای جدید و هدایت نقدینگی به سمت تولید و ایجاد اشتغال می‌باشد.

وی تکریم ارباب ‌رجوع را یک اصل اساسی و پذیرفته‌ شده در بین کارکنان این بانک دانست و تصریح کرد: خوشبختانه این مهم در لایه‌های پرسنلی بانک نهادینه شده به ‌نحوی ‌که نظرسنجی‌های اخیر از رضایت مشتریان در قبال خدمات ارائه شده خبر می‌دهد.

کردستانی با بیان اینکه موفقیت نصیب نهادهای مالی خواهد بود که از تجربه، تخصص و دانش بالایی برخوردار باشند، افزود: رؤسای شعب بانک توسعه تعاون در سراسر استان با رفتار مناسب و روی گشاده از مشتریان استقبال نموده و با برخورداری از سرمایه انسانی جوان و متخصص و به‌ کارگیری ابزارهای نوین بانکی و بانکداری الکترونیکی با جدیت به دنبال ارتقای جایگاه خود در نظام بانکی استان هستند.

وی با تبریک فرارسیدن دهمین سالروز تأسیس بانک توسعه تعاون به مشتریان، تعاون گران، همکاران و عموم مردم استان اردبیل ، افزود: رسانه‌ها و جامعه خبری استان به دلیل انعکاس و پوشش خبری فعالیت‌ و عملکرد دستگاه‌های دولتی همواره پیشگام بوده و در خط مقدم جنگ نرم قرار دارند. در این راستا اطلاع رسانی دقیق از طرح‌ها و چگونگی طی فرایند حمایتی به منظور پشتیبانی واقعی از بخش خصوصی و رفع موانع فعالیت آن‌ها مورد انتظار است. 

کردستانی یادآور شد: از اهداف مهم این بانک حمایت از تعاونی‌ها در جهت دستیابی به سهم 25 درصدی سهم تعاون از اقتصاد ملی است و در این خصوص آمادگی خود را برای ارائه خدمات تخصصی و ویژه به تعاونی‌ها اعلام می‌کنیم.  

وی بخش تعاون را یکی از سه بخش اقتصادی در کنار بخش‌های دولتی و خصوصی دانست و یادآور شد: اساس اقتصاد تعاون بر محور مردم استوار بوده و همکاری، مشارکت و هم‌افزایی از الزامات آن می‌باشد.

*نقدینگی‌ها به سمت تولید و کارآفرینی هدایت می‌شود

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل ادامه داد: از برنامه‌های دارای اولویت بانک توسعه تعاون، افزایش قدرت تسهیلات دهی با جذب منابع سپرده‌ای جدید، هدایت نقدینگی به سمت تولید و کارآفرینی می‌باشد.

کردستانی این مجموعه را به‌ عنوان یکی از بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی معرفی کرد و افزود: با تلاش شبانه روزی همکاران تسهیلات بانکی به بیش از 430 طرح از محل اشتغال پایدار روستایی در استان پرداخت گردیده که با تکمیل و راه اندازی این طرح ها بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی در استان فراهم خواهد شد .

وی به تشریح تسهیلات ارائه شده بانکی در بین اقشار مختلف مردم پرداخت و افزود: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سال گذشته شروع ‌شده و در سال جاری نیز با قدرت ادامه خواهد داشت، علاوه بر آن منابع حاصل از تبصره 18 قانون بودجه نیز فرصت مناسبی جهت پرداخت تسهیلات اعتباری برای فعالان اقتصادی استان فراهم نموده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل ادامه داد: با توجه به اینکه توسعه تعاونی‌ها از مهمترین‌ اولویت‌های بانک توسعه تعاون می‌باشد در سال گذشته بیش از 82 درصد تسهیلات استانی به بخش تعاون اختصاص داده ‌شد.

*تفاهم نامه بانک توسعه تعاون با شرکت‌های دانش بنیان

کردستانی در ادامه به نقش کلیدی بانک‌ها در شکوفایی اقتصادی و کارآفرینی تاکید کرد و افزود: بانک توسعه تعاون نیز با در اولویت قرار دادن شعار سال، « رونق تولید » را جزو برنامه‌های عملیاتی خود قرار داده؛ از این‌ رو در سال جاری بیش از 30 درصد تسهیلات را در بخش تولید پرداخت ‌نموده است؛ همچنین در این بانک برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان با صندوق نوآوری و شکوفایی تفاهم‌نامه‌های همکاری منعقد شده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل ادامه داد: علاوه بر منابع مذکور آمادگی پرداخت تسهیلات از محل منابع داخلی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و یا در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی استان با نرخ اعتباری مناسب از محل یارانه‌هایی که به بانک اختصاص داده می‌شود به متقاضیان دارای اهلیت و یا طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی برخوردار هستیم.

به گفته وی در چهارماهه سال جاری با بیش از 30 اداره، سازمان، اتحادیه و تعاونی ازجمله ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ای، بهزیستی،کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرکت شهرک‌های صنعتی، صندوق توسعه ملی، صندوق حمایت از بخش کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در استان تفاهم‌نامه همکاری به امضا رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها