موج
کدخبر : ۲۷۰۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270057

رئیس پلیس راه استان اردبیل از آغاز اجرای طرح نوروزی تامین امنیت جاده ای در جاده های استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سرهنگ سید حجت فتاحی امروز در مراسم آغاز طرح نوروزی افزود: طرح نوروزی تامین امنیت جاده ای با شعار 'پرهیز از خطر - آرامش در سفر' در جاده های این استان از 25 اسفندماه شروع و تا 17 فروردین سال آینده به مدت 22 روز در جاده های استان با اولویت راه های منتهی به مکان های گردشگری ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: هر روز 250 پلیس با 70 دستگاه خودرو در جاده های استان به صورت شبانه روزی در خدمت مردم و مسافران خواهند بود.

رئیس پلیس راه استان اردبیل از هماهنگی با دستگاه های مرتبط از جمله راهداری، هلال احمر، اورژانس و امدادگران مجاز خودرو برای ارائه خدمات بهتر به مسافران خبر داد و بیان کرد: با همکاری این دستگاه ها در مجموع هر روز هزار و 278 نیروی انسانی با 549 دستگاه خودرو در جاده های استان به مردم و مسافران خدمت رسانی خواهند کرد.

فتاحی اضافه کرد: همچنین در مدت اجرای این طرح که 22 روز خواهد بود در مجموع 28 هزار و 116 نفر روز به مسافران ارائه خدمات خواهد شد.

وی ادامه داد: در طرح نوروزی امسال رویکرد اول پلیس راه استان اردبیل اقناعی، ایجابی، ارشادی و تذکراتی است و رانندگانی که تخلفات آنها عمدی نباشد پلیس به جای جریمه برگه های ارشادی به رانندگان خواهد داد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: برخورد پلیس با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه ساز شوند سلبی خواهد بود و با متخلفان بدون اغماض برخورد خواهد شد.

فتاحی افزود: پلیس راه استان جریمه محور نبوده بلکه به صورت نامحسوس رفتارهای ترافیکی رانندگان را در طول مسیر رصد خواهد کرد و رانندگانی را که اصول و قواعد راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند با اهدای کارت هدیه تشویق خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین علت تصادفات جاده ای در تعطیلات نوروز سال گذشته خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است، بیان کرد: رانندگان باید به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند تا سفر خوشی داشته و صحیح و سالم به مقصد برسند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل اضافه کرد: امسال با توجه به پیوستگی تعطیلات در ایام نوروز پیش بینی می شود تردد وسایط نقلیه و مسافر در جاده های استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها