English

رئیس پلیس آگاهی فراجا:

شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی شناسایی شده است

رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی با استفاده از به روزترین تجهیزات پلیس آگاهی است.

شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی شناسایی شده است
به گزارش خبرگزاری موج

، سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: یکی از بخش‌های مهم پلیس آگاهی که پرونده‌های خاص، مهم و پیچیده در حوزه‌های مختلف به آن محول می‌شود معاونت عملیات ویژه می‌باشد که کارآگاهان در این بخش با تلاش شبانه روزی اقدامات مثمر ثمری را داشته‌اند.

وی با اشاره به اقدامات مهم اخیر در این حوزه همچون انهدام باند سارقان مسلح و سند نمره کار و قاچاقچیان قطعات خودروهای لوکس، پرونده بین‌المللی انهدام شبکه جعل اسناد تحصیلی و مدارک دانشگاهی، کلاهبرداری و اخاذی ۶۵ میلیون یوروی، دستگیری باند اخلالگران نظام اقتصادی با دریافت حواله ارزی معادل یک هزار میلیارد ریال، انهدام یکی از بزرگترین باندها و شبکه‌های جعل اسناد ملکی و رسمی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال، پرونده کلاهبرداری و فروش مال غیر از طریق جعل اسناد شرکت‌های خصوصی به رقمی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان و … افزود: برخورد قاطع و سریع با اینگونه جرایم و همچنین اقدامات پیشگیرانه با جدیت در دستور کار می‌باشد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: افزایش ۱۸ درصدی ارجاع پرونده‌ها، ۱۰ درصدی کشفیات و ۱۶ درصدی دستگیری از اقدامات مؤثر ادارات عملیات ویژه در استان‌های سراسر کشور در سال گذشته می‌باشد که عمدتاً در بحث انهدام باندهای سرقت احشام، منزل، خودرو و محموله است.

وی گفت: پلیس آگاهی از ابتدای سال طرح‌های ضربتی را در سراسر کشور طراحی کرده که تمامی ادارات آگاهی در راستای خشکاندن قاطع ریشه جرم و مرتکبان آن ماموریت‌هایی را انجام داده و تا پایان سال نیز با همین رویکرد عملیات‌های دیگری پیش بینی شده و در دستور کار قرار دارد.

سردار قنبری با بیان اینکه پلیس آگاهی اقدامات مؤثری را در زمینه پیشگیری و همچنین تعامل با دستگاه‌های مختلف برای از بین بردن جرم جعل اسناد و مدارک رسمی و هویتی انجام داده است، گفت: شناسایی شیوه‌های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی از جمله آموزش‌های مهم کارآگاهان است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های جعل در کشور توسط کاراگاهان کشف می‌شود، گفت: طرح‌هایی در برخورد با جاعلان مدارک هویتی و تحصیلی در سراسر کشور برگزار و نیز با جدیت استمرار و همچنین در این زمینه با مراجع قضائی تعامل و هماهنگی‌هایی انجام شده است.

وی بر سرعت در پیگیری و پی‌جویی کشف جرایم با استفاده از روش‌های علمی تاکید کرد و گفت: بکارگیری تجهیزات نوین یکی از رویکردهای مهم پلیس آگاهی در دستیابی به اهداف پیش بینی شده خود است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه