English

پلیس آگاهی؛

کلاهبردار ویزای کشورهای اروپایی دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: فردی که با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بود، بازداشت شد.

کلاهبردار ویزای کشورهای اروپایی دستگیر شد
به گزارش خبرگزاری موج

، سردار علی ولیپور گودرزی دراین‌باره گفت: به دنبال وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حاکی از آن بود که یک مرد جوان اهل کشور افغانستان با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها از شهروندان در تهران، مشهد و کرج مبلغ ۲۲ میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و متوجه شدند که این فرد قصد دارد تا با جعل مدارک بیشتر، مبالغی را از افراد دیگری هم دریافت کند. کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه فرد موردنظر در خیابان پاسداران تهران شده و او در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت:‌متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم  پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر  کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف کرد. همچنین تعدادی از شاکیان پرونده نیز در مواجه حضوری وی را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در پایان به مردم هشدار داد که به هیچ عنوان فریب چنین ادعاها و وعده‌هایی را نخورند و اقدامات خود برای اخذ ویزا و امور اینچنینی را از طریق قانونی دنبال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه