English

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:

برنامه درسی آموزش متناسب با نیازهای ویژه کودکان استثنایی نداریم

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: برنامه درسی که متناسب با عبارت «آموزش با نیازهای ویژه » باشد نداریم؛ این موضوع نیازمند تامل و بازنگری هم در برنامه درسی هم در کتاب‌های درسی است.

برنامه درسی آموزش متناسب با نیازهای ویژه کودکان استثنایی نداریم
به گزارش خبرگزاری موج

، حجت‌الله الماسی در نخستین همایش بین المللی تعلیم و تربیت کودکان با نیازهای ویژه که صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد افزود: برای آنکه خروجی آموزش و پرورش استثنایی یک فرد رشد یافته باشد که بتواند نیاز خود را در جامعه رفع و جایگاه واقعی خود را بدست آورد باید برنامه درسی را هدف قرار دهیم تا بفهمیم فرد تربیت شده کیست و چه ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی دارد.

وی به رویکرد مهارت محوری که در دستور کار آموزش و پرورش استثنایی قرار دارد اشاره کرد و افزود: تعاملاتی با فنی و حرفه‌ای انجام شده چرا که مهارت‌های مورد نیاز برای این دانش آموزان باید متناسب با وضعیت آنها باشد. 

همچنین علی محبی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و رئیس اولین «همایش تعلیم و تربیت کودکان با نیازهای ویژه با تاکید بر برنامه درسی» گفت: بیش از ۵۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است؛ ۲۰۰ مقاله که چارچوب علمی داشتند نظر داوران را جلب کرد.

وی با بیان اینکه کودکان استثنایی طیفی از دانش آموزان هستند که به دلایل مختلف با دانش آموزان عادی متفاوتند بنابراین تعلیم و تربیت و برنامه درسی آنها نیز باید متفاوت باشد، هدف این همایش را متناسب سازی برنامه درسی، اهداف و روش‌های تدریس، محتوا و روش‌های سنجش و ارزشیابی این دسته از دانش آموزان خواند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه