موج
کدخبر : ۴۸۷۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487704
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران؛

تجمیع شعب قضایی دادگاه‌های خانواده تهران در دو مجتمع

تجمیع شعب قضایی دادگاه‌های خانواده تهران در دو مجتمع

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: از اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ همه دعاوی مربوط به امور خانواده در تهران در دو مجتمع قضایی خانواده یک و دو مورد پذیرش و رسیدگی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: نظر به پراکندگی شعب دادگاه خانواده و استقرار آن در شش مجتمع قضائی (خانواده یک، خانواده دو، شهید باهنر، شهید مطهری، شهید صدر و شهید مفتح) مدیریت محاکم تهران به لحاظ ضرورت و اداره بهتر امور، رسیدگی تخصصی و تقویت نظارت بر رسیدگی‌ها به تدریج شعب رسیدگی به دعاوی خانواده در مجتمع‌های قضائی شهید صدر، شهید مطهری و شهید مفتح را به مجتمع‌های قضائی خانواده یک و دو انتقال، و در سه مجتمع (خانواده یک، دو و شهید باهنر) متمرکز کرد.

رئیس کل محاکم تهران گفت: در سال جاری با بررسی و اقدامات فنی و کارشناسی لازم و جلب نظر مدیران مرتبط، موفق شدیم با انتقال شعب قضائی خانواده از مجتمع قضائی شهید باهنر، کلیه شعب را در مجتمع‌های قضائی خانواده یک در جنوب شرق و خانواده دو در شمال غرب تهران متمرکز کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ارتقا رسیدگی‌های تخصصی، صرفه جویی در امور دادرسی (امکانات و نیروی انسانی)، مدیریت بهتر امور، تعدیل در ارجاع پرونده‌ها و وارده به شعب، تقویت نظارت بر روند رسیدگی‌ها و دادرسی و ایجاد رویه واحد در نظرات قضائی از جمله اهداف این امر بوده است.

جعفری بیان کرد: از آنجایی که در تهران تاکنون اختصاصی کردن شعب خانواده موضوع قانون حمایت از خانواده اجرا نشده است با این اقدام و بررسی‌های اولیه، مقدمات اجرای آن و اختصاصی کردن شعب نیز فراهم شده است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در پایان عنوان کرد: با تصمیم فوق از اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ همه دعاوی مربوط به امور خانواده در تهران در دو مجتمع قضائی خانواده یک و دو مورد پذیرش و رسیدگی قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه